Ameriks: Par SC/GKR nobalsoja trīs reizes vairāk latviešu nekā iepriekšējās vēlēšanās

Apollo
72 komentāri

Aptauju rezultāti rāda, ka par «Saskaņas centra»/«Gods kalpot Rīgai» (SC/GKR) sarakstu nobalsoja trīs reizes vairāk latviešu nekā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, aģentūrai LETA sacīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks (SC/GKR).

Ameriks: Par SC/GKR nobalsoja trīs reizes vairāk latviešu nekā iepriekšējās vēlēšanās

Foto:Renāte Briede/LETA

Ameriks arī sacīja, ka piemēram, premjera partija «Vienotība» pieteica sevi ar «brutālu latviešu nostatīšanu», savukārt SC/GKR «tieši otrādi teica, ka strādājam visiem».

Rīgas vicemērs arī piebilda, ka šī saraksta pārstāvji četrus gadus strādāja Rīgas domē «nekašķējoties, nedurot dunci viens otram mugurā», kas esot raksturīgs valdību pārstāvošām partijām.

Kā vienu no iemesliem SC/GKR labiem rezultātiem Ameriks minēja arī to, ka ļoti konkrēti tika definēts tas, ko politiķi plāno darīt nākamajos četros gados.

Ameriks arī norādīja, ka opozīcijas priekšvēlēšanu priekšlikumos bijušas arī racionālas ieceres, ko varēs izvērtēt.

Kā ziņots, Rīgā pašvaldību vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu ir guvis «Saskaņas centra»/«Gods kalpot Rīgai» (SC/GKR) kopējais saraksts, par kuru nobalsojuši 52,6% vēlētāju, liecina vēlētāju aptauja pie iecirkņiem (exitpoll), kuru veica ziņu aģentūra LETA, Rīgas Stradiņa universitāte un sabiedriskie mediji Latvijas Televīzija un Latvijas Radio ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu.

Aptaujas dati rāda, ka par nacionālo apvienību «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) ir nobalsojuši 23,67%, bet par «Vienotību» - 15,27% aptaujāto vēlētāju, bet pārējās partijas varētu nebūt pārvarējušas 5% vēlēšanu barjeru.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv