Andželina Džolija lūdz palīdzēt afgāņu bēgļiem Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Holivudas zvaigzne un ANO labas gribas sūtne Andželina Džolija sestdien lūdza palielināt starptautisko palīdzību afgāņu bēgļiem, lai palīdzētu Pakistānā dzīvojošiem vairāk nekā trim miljoniem bēgļu atgriezties mājās.

«Viņu bērniem jāiet skolā, viņiem vajadzīga kāda veselības aprūpe. Mēs nevaram pieļaut, ka viņiem tiek pārtraukts finansējums,» žurnālistiem paziņoja Džolija, beidzot savu četru dienu ilgo ceļojumu Pakistānā.

Pasaulei jāpalīdz Pakistānai uzturēt un repatriēt bēgļus.

Džolija, ģērbusies tradicionālā vietējo sieviešu tērpā un apsegusi galvu ar lakatu, apmeklēja bēgļu apmetni pie Pešavaras Pakistānas ziemeļrietumu pierobežas provincē. Viņa sacīja, ka ir apbēdināta par finansējuma trūkumu bēgļu bērnu izglītībai. Džolija norādīja, ka pēc iespējas ātrāk jāpaātrina attīstība Afganistānā, īpaši lauku reģionos, lai bēgļi varētu atgriezties savās mājās.

Saskaņā ar ANO datiem Pakistāna saņem 12 miljonus ASV dolāru gadā, par kuriem iespējams uzturēt aptuveni miljonu afgāņu bēgļu, taču Pakistānā uzturas aptuveni trīs miljoni afgāņu bēgļu.

Lai gan apstākļi Afganistānā ir sarežģīti, kopš «Taliban» gāšanas mājās atgriezušies aptuveni 2,3 miljoni afgāņu. Paredzēts, ka šogad mājās atgriezīsies vēl aptuveni 400 000 bēgļu, bet daudzi afgāņi jau ir iedzīvojušies Pakistānā un nevēlas atgriezties Afganistānā.

Andželina Džolija lūdz palīdzēt afgāņu bēgļiem 2 attēli Atvērt

Foto: AFI/EPA

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv