Anglija un ASV iekļūst astotdaļfinālā

Pasaules kausa finālturnīrā šodien astotdaļfinālam kvalificējās Anglijas un ASV valstsvienības.

Jermain Defoe

Anglijas futbolisti ar 1:0 izcīnīja minimālu uzvaru pār Slovēnijas izlasi, izcīnot otro vietu apakšgrupā.

Anglijas komanda jau no pirmajām minūtēm vairāk kontrolēja bumbu un veidoja uzbrukumus, tomēr slovēņi atbildēja ar pāris bīstamiem pretuzbrukumiem. Spēles 23. minūtē angļiem izdevās gūt tik nepieciešamos vārtus, kad pēc centrējuma bumbu vārtos ieraidīja Žermeins Defo - 1:0. Turpinājumā Defo un Stīvenam Džerardam bija teicamas iespējas dubultot Anglijas izlases pārsvaru, taču slovēņus glāba vārtsargs Samirs Handanovičs.

Otrā puslaika sākumā lieliska iespēja izcelties bija Džonam Terijam, taču viņa sitienu ar galvu atvairīja Handanovičs. Vēlāk teicams moments bija Veinam Rūnijam, tomēr šoreiz bumba trāpīja pa vārtu stabu. Tuvojoties spēles beigām, slovēņi aktivizējās un vienā no iespējām bija ļoti tuvu, lai panākt izlīdzinājumu, bet angļus glāba aizsargi, kas divreiz pēc kārtas bloķēja sitienus.

Otrajā apakšgrupas spēlē ASV valstsvienība ar 1:0 pieveica Alžīrijas futbolistus, tādejādi izcīnot pirmo vietu apakšgrupā.

Uzvaras vārtus amerikāņi guva tikai tieneša pieliktajā laikā, kad ar precīzu sitienu izcēlās Lendons Donovans.

ASV izlase ar pieciem punktiem ieguva pirmo vietu apakšgrupā, pateicoties vairāk gūtiem vārtiem apsteidzot Angliju, kuras rēķinā arī bija pieci punkti. Slovēnija ar četriem punktiem palika trešajā vietā, bet Alžīrija ar vienu punktu bija ceturtā.

Tādejādi pastāv reāla iespēja, ka Pasaules kausa astotdaļfinālā varētu tikties Anglijas un Vācijas izlases.