Angļu valodas eksāmens samulsinājis skolēnus

Apollo
0 komentāru

Uzdevumu jauktā secība angļu valodas eksāmenā šodien samulsinājusi vidusskolu skolotājus un skolēnus, aģentūrai LETA atzina vairāku aptaujāto skolu pedagogi.

Angļu valodas eksāmens samulsinājis skolēnus

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Balvu Amatniecības vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Anna Krēmane stāstīja, ka skolēni ir pieraduši, ka uzdevumi ir sakārtoti viens aiz otra secīgi, taču atbilžu lapā uzdevumu secība nebija ievērota, tādēļ samulsa gan skolēni, gan skolotāji.

«Mums uz eksāmenu nebija ieradušies desmit skolēni, tādēļ bija tukšas veidlapas, kuras varējām izmantot tiem skolēniem, kuri bija kļūdījušies. Pēc tam kad eksāmena vadītāja pamanīja šo kļūdu, viņa brīdināja skolēnus. Eksāmenā izšķiras skolēnu nākotne, tādēļ diezin vai tajos vajadzētu eksperimentēt ar dažādu uzdevumu izkārtojumu, jo skolēni jau tāpat ir satraukušies,» teica Krēmane.

Rīgas 49.vidusskolas angļu valodas eksāmena vadītāja Olita Kudrjavceva teica, ka, lai arī bija norāde par to, kurā lappusē jāskatās, tomēr nedrīkst aizmirst, ka skolēni jau tā ir satraukušies un var arī nepamanīt visus paskaidrojumus.

«Būtu loģiski, ja šajā gadījumā eksāmenu vadītāji jau laikus būtu pabrīdināti, ka uzdevumu izkārtojums ir citāds, nekā tradicionāli ierasts. Tas novērstu lieku stresu gan skolotājiem, gan skolēniem. Skolēnu darbi bija ļoti sasvītroti, tādēļ saskaņojām gan ar eksāmena novērotājiem, gan Valsts izglītības satura centru (VISC), ka atbilžu lapas varam nokopēt un skolēni atbildes var pārrakstīt no jauna un pareizā secībā. Mēs nevaram izgāzt skolēnus eksāmenā, jo viņi ne pie kā nav vainīgi,» teica skolotāja.

Kā ziņots, šodien notika angļu valodas eksāmena rakstu daļa, savukārt mutvārdu daļa turpināsies arī 23.maijā un 24.maijā. VISC dati liecina, ka kārtot angļu valodas eksāmenu bija pieteikušies 21 022 skolēni.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv