Annans: palestīniešu pašpārvalde piedzīvo krīzi

Apollo
0 komentāru

Palestīniešu pašpārvaldei nepieciešams ātri reformēt tās drošības dienestus, ja tā vēlas izbeigt haosu Gazas sektorā, pirmdien norādīja ANO ģenerālsekretārs Kofi Annans.

Annans pievienojās asajai kritikai, kuru pauda viņa īpašais vēstnieks Tuvajos Austrumos, kas pagājušajā nedēļā izraisīja palestīniešu neapmierinātību, norādot, ka palestīniešu vadība nonākusi dziļā krīzē.

«Viņi atrodas nopietnā situācijā, nopietnā krīzē, un viņiem jāsper soļi un [jāveic] pasākumi, lai [situāciju] pakļautu kontrolei, jo bez tā ir ļoti grūti saskatīt jebkādu progresu un ceļu uz priekšu,» teica Annans.

Pēdējo dienu laikā Gazas sektoru ir satricinājuši nepieredzēti nemieri, arī sadursmes starp palestīniešu drošības spēkiem un kaujiniekiem, kuri pieprasa likvidēt korupciju palestīniešu pašpārvaldes iestādēs un drošības dienestos.

Palestīniešu premjerministrs Ahmeds Kurejī sakarā ar pieaugošo bezvaras situāciju Gazas sektorā iesniedza prezidentam Jasiram Arafatam atkāpšanās rakstu, taču Arafats viņa demisiju nepieņēma.

Annans aicināja Arafatu «atrast laiku, lai uzklausītu premjerministru», un īstenot reformas, kuras pieprasa starptautiskā sabiedrība.

ANO kopīgi ar ASV, Eiropas Savienību (ES) un Krieviju veido četrpusējo starpniecības institūciju, kas cenšas panākt miera atjaunošanu Tuvajos Austrumos.

Annana īpašā vēstnieka Tuvajos Austrumos Terjes Rēda-Larsena izteikumi bija daudz kritiskāki pret palestīniešiem nekā iepriekš. Rēds-Larsens brīdināja rīcībnespējīgo palestīniešu pašpārvaldi, ka tā nonākusi uz sabrukuma sliekšņa, un norādīja, ka drošības spēku reformas ir izšķirošas, lai atjaunotu likumu un kārtību Gazas sektorā, kā arī starptautiskās sabiedrības uzticību. Viņš deva mājienu Arafatam, ka palestīniešu prezidents dara pārāk maz, lai reformu īstenotu.

Annans pirmdien, pievēršoties Rēda-Larsena izteikumiem, teica: «Viņš uzskaitīja faktus, un domāju, ka noteikumi ir apstiprinājuši viņa [teikto].» «Taču tas nav nekas tāds, kas sniegtu apmierinājumu,» piebilda Annans. «Kas ir būtiski, tās ir darbības, kuras ir veicamas uz vietas, lai [situāciju] pakļautu kontrolei,» uzsvēra ANO ģenerālsekretārs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv