ANO: Pārtikas cenas pasaulē saglabājušās nemainīgas

Apollo
15 komentāri

Pārtikas cenas pasaulē šā gada februārī saglabājušās nemainīgas, savukārt kviešu raža šogad varētu sasniegt visu laiku otru augstāko līmeni, ceturtdien paziņoja ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO).

ANO: Pārtikas cenas pasaulē saglabājušās nemainīgas

Foto: Reuters/Scanpix

FAO pārtikas produktu cenu indekss februārī veidoja 210 punktus, saglabājoties janvāra līmenī.

Savukārt salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn indekss februārī samazinājies par pieciem punktiem.

FAO norāda, ka graudu un cukura cenas iepriekšējā mēnesī samazinājušās, gaļas cenas saglabājušās nemainīgas, bet piena produktu cenas pieaugušas.

Organizācija arī prognozē, ka kviešu raža pasaulē šogad pieaugs par 4,3% - līdz 690 miljoniem tonnu, tādējādi reģistrējot visu laiku otru augstāko līmeni. Tas galvenokārt tiek skaidrots ar ražas apjoma pieaugumu Eiropā un produkcijas atveseļošanos tādās valstīs kā Krievija un ASV.

FAO dati liecina, ka graudu cenu indekss februārī samazinājies mazāk nekā par 1% - līdz 245 punktiem, taukvielu cenu indekss palielinājies par 0,4% un veidojis 206 punktus, bet piena produktu cenu indekss pieaudzis par 2,4% - līdz 203 punktiem.

Tikmēr gaļas cenu indekss pagājušajā mēnesī veidoja 178 punktus, bet cukura cenu indekss sarucis par 3% - līdz 259 punktiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv