Apbalvo Latvijas jaunatnes olimpiādes laureātus

Latvijas augstākās sporta amatpersonas trešdien jaunuzceltajā Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā, sveica jaunatnes olimpiādes laureātus, kuri cīnījās ne tikai par godalgām, bet arī par tiesībām jūlijā pārstāvēt valsti Eiropas jaunatnes olimpiādē.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis pauda pārliecību, ja jaunatnes olimpiāde jaunajiem sportistiem ir tikai pirmais solis, kāpjot augšup pa sporta meistarības kāpnēm. Vrubļevskis atzina, ka nākotnē jārīko reģionālas sacensības, jo olimpiāde var uzņemt tikai divus līdz trīs tūkstošus sportotgribētāju, bet interese ir vēl lielāka.

Jaunatnes olimpiādes galvenais mērķis bija radīt iespējas visiem bērniem un jauniešiem piedalīties uz olimpiskajiem pamatprincipiem balstītās sporta sacensībās, kā arī noteikt dalībniekus Eiropas jaunatnes olimpiādei, kas no 2. līdz 9. jūlijam notiks Itālijas pilsētiņā Linjano Sabiadoro.

Latvijas jaunatnes olimpiāde notika no 13. līdz 15. maijam Ventspilī, Kandavā, Limbažos un Jūrmalā, piesaistot 2794 skolēnus. Kandavā sacensības notika skolu grupā, bet Ventspilī, Limbažos un Jūrmalā — sporta meistarības grupā.

Sporta meistarības grupā 107 komandu konkurencē pirmo vietu atkārtoti ieņēma Ventspils sporta skola «Spars», kura izcīnīja 11 zelta, 9 sudraba un 10 bronzas medaļas. Otrajā vietā ierindojās Liepājas kompleksā sporta skola (9 zelta, 11 sudraba un 9 bronzas medaļas), bet trešo vietu pēc izcīnīto medaļu skaita ieņēma Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skola «Rīdzene» (9 zelta un pa septiņām sudraba un bronzas medaļām).

Specializēto sporta skolu konkurencē startēja 11 komandas. Spēcīgākā izrādījās Rīgas Vingrošanas skola, kura mājās aizveda 47 medaļas — 13 zelta un pa 17 sudraba un bronzas medaļām. Otro vietu ieguva Jelgavas specializētā peldēšanas skola (13 zelta, 7 sudraba un 2 bronzas medaļas), bet trešajā vietā ierindojās Rīgas Vieglatlētikas skola (8 zelta, 5 sudraba, 6 bronzas medaļas).

Savukārt vidusskolu grupā 32 komandu konkurencē spēcīgākā izrādījās Kandavas internātvidusskola (8 zelta, 1 sudraba, 2 bronzas medaļas), otro vietu ieguva Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola, bet trešajā vietā ierindojās Siguldas valsts ģimnāzija.

Pamatskolu grupā labākā no astoņām komandām bija Ventspils 1. pamatskola, otrajā vietā ierindojās Aizkraukles pilsētas sākumskola, bet trešo vietu izcīnīja Tukuma rajona Smārdes pamatskola.

Pieaugot skolu interesei par iespēju startēt jaunatnes olimpiādē, piecos reģionos — Daugavpilī, Limbažos, Valmierā, Ventspilī un Liepājā — tika rīkotas atlases priekšsacīkstes. Sešas labākās komandas no katra reģiona ieguva tiesības piedalīties sacensībās Kandavā.

Jaunatnes olimpiādi organizēja LOK un Sporta sacensību aģentūra ciešā sadarbībā ar Ventspils pilsētas domi, Kandavas novada domi, IZM Sporta pārvaldi, Olimpisko centru «Limbaži» un sporta veidu federācijām.