Apinis aicina par diviem latiem slimnīcas pārdot to darbiniekiem

Apollo
0 komentāru

«Ja valsts var nopirkt bankrotējušu banku par diviem latiem, tad var par diviem latiem nodot darbinieku privātīpašumā tās slimnīcas, skolas un sociālās iestādes, kuru funkcionēšanas uzturēšanai valstij nepietiek līdzekļu,» uzskata Latvijas Ārstu biedrības vadītājs Pēteris Apinis.

Apinis aicina par diviem latiem slimnīcas pārdot to darbiniekiem

Foto: Evija Trifanova/LETA

Apinis norāda, ka valstij jāvienojas ar Aknīstes, Auces, Ādažu, Dagdas, Ērgļu, Olaines, Saulkrastu, Slokas, Kārsavas, Varakļānu, Viesītes, Viļakas un Viļānu pašvaldību par iespēju šo pilsētu slimnīcas par diviem latiem pārdot to ārstu un medicīnas darbinieku kolektīviem. Pārdot ar visiem kustamiem un nekustamiem īpašumiem.

Pēc viņa domām, tas veicinās uzņēmējdarbību un liks meklēt iespējas, tas ļaus saglabāt ēkas un nepieļaut medicīnas aparatūras izvazāšanu.

«Esmu pārliecināts, ka katras šīs slimnīcas kolektīvs par savu ilggadējo, pašaizliedzīgo darbu ir pelnījis saņemt reālu materiālu kompensāciju un iespēju motivēti organizēt sava novada veselības aprūpi,» norāda Apinis.

Latvijas Ārstu biedrības prezidents vērsies ar atklātu vēstuli pie trim augstām valsts amatpersonām ārstiem — Valsts prezidenta Valda Zatlera, Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes un veselības ministra Ivara Eglīša — ar aicinājumu rūpīgi pārdomāt Latvijas mazo slimnīcu «optimizāciju», kas nozīmē finansējuma atņemšanu Aknīstes, Auces, Ādažu, Dagdas, Ērgļu, Olaines, Saulkrastu, Slokas, Kārsavas, Varakļānu, Viesītes, Viļakas un Viļānu slimnīcai. Slēdzot šīs mazās slimnīcas laukos, bez darba paliks šajās iestādēs strādājošie, kas reāli palielinās slogu sociālajam budžetam.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv