Apinis: premjers neatradīs 45 miljonus veselības aprūpei

Apollo
0 komentāru

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) vēlas palīdzēt veselības aprūpes nozarei, tomēr viņš valsts budžetā neatradīs veselības ministres Baibas Rozentāles (TP) prasītos 45 miljonus latu, ko novirzīt medicīnai, uzskata Latvijas Ārstu biedrības prezidents un valdības vadītāja ārštata padomnieks Pēteris Apinis.

Pēteris Apinis

Pēteris Apinis.

Foto: Ieva Čīka/LETA

«Es labi saprotu, ka Dombrovska kungs ļoti grib palīdzēt veselības aprūpei un meklē iespējas iedot papildu naudu, bet tā nekad nebūs 45 miljoni,» intervijā laikrakstam «Diena» teicis Apinis.

Viņš gan uzsvēris: vienmēr teiks, ka veselības aprūpei vajadzīgs lielāks finansējums. «Cits stāsts, ka esmu reālpolitiķis un saprotu, kāda ir Latvijas ekonomiskā situācija, cik daudz kur mēs naudas varam saņemt. Ir jau ļoti labi teikt un ieņemt pozīciju: man vajag vairāk naudas — un viss būs. Bet diemžēl pašlaik jāstrādā ar tik daudz līdzekļiem, cik to ir.»

Tāpat premjera padomnieks sacījis: «Patiesībā ir tā, ka mums otrajam pusgadam ir 202 miljoni latu, un tas ir tieši tikpat daudz, cik 2006. gada otrajam pusgadam. Problēma ir cita. Mēs pēdējos divus trīs gadus esam dzīvojuši pāri saviem līdzekļiem, īpaši šā gada pirmo pusgadu mūsu ministrija turpināja dzīt zirgus, kad jau bija skaidrs, ka viņus vajadzētu piebremzēt. Problēma ir apstāklī, ka ļoti lieli parādi ir uzkrājušies, īpaši īstermiņa kredītu vai tā saukto preču kredītu veidā, kas dažādā veidā jau pārsnieguši īstermiņa vai pusgada termiņu, tad tie tiek pārkreditēti dažādos veidos.»

Latvijas Ārstu biedrības prezidents norādījis: «Nav jau tikai ministrijas budžets, ir arī ministrijas aģentūru, pēc tam ir arī lielo klīniku budžets, un tās tomēr ir valstij piederošas institūcijas. Tām uzkrājušies lieli parādi — gan galvotas naudas par celtniecību, remontu, gan tur, kur ir galvotas, garantētas, dotas naudas par ļoti lielām tehnoloģijām.»


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv