Aprīlī palielinājusies strādnieku darba samaksa

Apollo
0 komentāru

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada aprīlī, salīdzinot ar martu, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,5%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 2,5%, bet būvmateriālu cenas - par 0,1%, portālu «Apollo» informēja Tatjana Ballode, Centrālās statistikas pārvaldes Ražotāju cenu indeksu daļas speciāliste. 

Aprīlī palielinājusies strādnieku darba samaksa

Foto: R.Oliņš/Apollo

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku renovācijā un celtniecībā, kā arī rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā. Savukārt, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai samazinājās par 0,6%. 

2010.gada aprīlī, salīdzinājumā ar 2009.gada aprīli, būvniecības izmaksas saruka vidēji par 4,0%. Resursu pamatgrupās visstraujāk samazinājās mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas - par 5,9%. Būvmateriālu cenas un strādnieku darba samaksa saruka par 3,0%. Vislielākā pazeminošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē, pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, kā arī rūpniecības, lauksaimniecības un tirdzniecības ēku rekonstrukcijā un celtniecībā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
17

2017. gada 17. novembris

Vārda dienas

Hugo, Uga, UģisHigo, Igo, Ugo

Valūtu kursi

17.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv