Aptauja: 23% Rīgas skolēnu nezina, ka kartupeļi aug zem zemes

Apollo
79 komentāri

Vidēji 30% uzrunāto Rīgas skolēnu zināšanas par mājlopiem un dārzeņu audzēšanu ir visai virspusējas, bet, kas interesanti, pašu saimniekošanu lauku sētā bērni pārzina visai labi.

Aptauja: 23% Rīgas skolēnu nezina, ka kartupeļi aug zem zemes

Foto: Edijs Pālens/LETA

Lai noskaidrotu, cik daudz par dzīvi ārpus pilsētas - Latvijas laukos - zina Rīgas skolēni, SIA «Maxima Latvija» sadarbībā ar biedrību «Latvijas Mazpulki» maija nogalē aptaujāja kopumā 209 5. klašu skolēnus no piecām Rīgas skolām.

Aptaujā noskaidrots – 23% aptaujāto Rīgas skolēnu nezina, ka kartupeļi aug zem zemes. Daļa no viņiem domā, ka kartupeļi aug virs zemes bumbuļos vai krūmos, citi uzskata kartupeli par vīteņaugu. Katrs piektais (20%) aptaujātais ir pārliecināts, ka kartupeļi aug pa vienam zem katra auga.

Aptaujas rezultāti atklāj 12% respondentu pārliecību, ka burkāns nav sakņaugs. 10% aptaujāto pie sakņaugiem nepieskaita arī  bietes, savukārt 15% uzrunāto mazo rīdzinieku nav informēti, ka ķiploki aug zem zemes.

Taujāti par to, kādi dārzeņi un augļi tiek novākti Latvijā, katrs ceturtais (25%) aptaujas dalībnieks norādījis uz hurmu, 15% domā, ka pie mums tiek audzēti citroni, teju 6% atzīmējuši avokado. Neskatoties uz to, jānorāda, ka 52% respondentu atbildējuši pareizi, izvēloties kolrābi. Latvijā daļa iedzīvotāju nezina, ka ķirbis ir lielākā dārza oga. Arī no visiem aptaujātajiem skolēniem par to nav dzirdējuši 6%, savukārt tomātu par ogu neuzskata 17% respondentu.

Neskatoties uz to, ka pārsvarā pilsētnieki lieto veikalos nopērkamo pienu, aptaujas rezultāti apliecina, ka skolas bērniem ir izpratne par piena dabisko izcelsmi. Lielākā daļa (74%) aptaujāto Rīgas 5.klašu skolēnu zina, ka cūkas netiek izmantotas piena iegūšanai. 13% gan nav informēti, ka piens tomēr tiek iegūts arī no ķēves, bet 9% nezina, ka pienu var dot aita. Iztaujājot skolēnus par mājlopu mazuļiem, atklājies, ka 22% par tādiem neuzskata kumeļus, 21% - jērus, bet 6% nezina, ka kazlēns ir mājlopa atvase. Savukārt par kazas «vīru» 9% aptaujāto uzskata aunu, bet 5% domā, ka tas varētu būt Kaža.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv