Aptauja: Latvijas iedzīvotāji šoruden visvairāk vēlas apmeklēt teātru izrādes Attēlu galerija

Apollo
23 komentāri

Vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem šajā rudens kultūras dzīves sezonā visvairāk vēlētos apmeklēt teātrus, liecina pētījumu kompānijas «Kantar TNS» septembrī veiktās aptaujas rezultāti.

Vairāk nekā trešā daļa no aptaujātajiem iedzīvotājiem jeb 36% vēlētos apmeklēt populārās mūzikas koncertus, savukārt operu, baletu vai mākslas izstādes vēlētos apmeklēt 16%. Aptuveni desmitā daļa jeb 12% iedzīvotāju šajā rudens kultūras dzīves sezonā vēlētos apmeklēt festivālus, radošās darbnīcas vai klasiskās mūzikas koncertus.

Aptuveni 17% respondentu septembrī vēl nebija izlēmuši, vai un kādus kultūras pasākumus viņi gribētu apmeklēt.

Par teātriem un radošajām darbnīcām lielāku interesi aptaujā izrādīja sievietes, kamēr vīrieši biežāk norādīja, ka nezina, kurus kultūras pasākumus vēlētos apmeklēt. Savukārt rīdzinieki biežāk nekā citās pilsētās vai reģionos dzīvojošie vēlētos apmeklēt operu vai baletu. 

Tikai 1% aptaujāto iedzīvotāju neplāno apmeklēt nevienu no aptaujā minētajiem kultūras pasākumiem. 

Salīdzinājumā ar pagājušā gada rudenī veikto aptauju Latvijas iedzīvotājiem vēlamie kultūras pasākumi nav būtiski mainījušies – teātri un populārās mūzikas koncerti saglabā savas līderpozīcijas. 

Aptauja veikta laikā no 2017. gada 12.septembra līdz 14.septembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv