Aptauja par bezdarbnieku apmācību pie darba devēja

Apollo
0 komentāru

Lai noskaidrotu, vai darba devēji ir gatavi iesaistīties pasākumā «Bezdarbnieku apmācība pie darba devēja», Labklājības ministrija (LM) aicina darba devējus elektroniski izteikt viedokli.

Aptauja par bezdarbnieku apmācību pie darba devēja

Foto: «Apollo»

LM sagatavotajā aptaujā darba devēji ir aicināti atbildēt uz vairākiem jautājumiem, tostarp, par to, cik ilgi, pēc viņu domām, pēc apmācību beigām būtu jānodarbina bezdarbnieki. Darba devēju viedokli LM ņems vērā, strādājot pie izmaiņām minētajā pasākumā. 

Darba devēji aptaujā var piedalīties gan LM mājas lapā www.lm.gov.lv, gan arī citu institūciju mājas lapās, piemēram, Valsts darba inspekcijas, Nodarbinātības valsts aģentūras, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības mājas lapās.

Pasākums «Bezdarbnieku apmācība pie darba devēja» paredz darba iemaņu un profesionālo prasmju atjaunošanu (ilgst līdz 3 mēnešiem) un jaunas profesijas ieguvi (ilgst līdz 6 mēnešiem). Apmācību organizē darba devējam vajadzīgā speciālista sagatavošanai, ja darbībai noteiktajā profesijā nav nepieciešams valsts atzīts izglītības dokuments vai bezdarbnieks ir ieguvis profesionālo kvalifikāciju, bet zaudējis darba iemaņas un profesionālās prasmes. Darba devējs pēc apmācības noorganizēšanas uzņemas saistības pieņemt darbā bezdarbnieku vismaz uz 6 mēnešiem.

Sākot ar 2010.gada februāri minētajā pasākumā plānots:

1) samazināt laiku, kurā darba devējam pēc apmācību pabeigšanas ir jāpieņem bezdarbnieku darbā no sešiem uz trīs mēnešiem;
2) no 100 latiem uz 120 latiem palielināt bezdarbniekam pasākuma laikā izmaksājamo stipendiju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv