Aptuveni 5000 skolotāju 2. aprīlī dosies protesta gājienā

Apollo
0 komentāru

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) 2. aprīlī nolēmusi doties plašā protesta gājienā un pieļauj arī streika iespējamību.

Pedagogu pikets pie Saeimas pērn septembrī

Pedagogu pikets pie Saeimas pērn septembrī

Foto: Evija Trifanova/LETA

Par šādu lēmumu aģentūrai BNS pavēstīja LIZDA priekšsēdētāja Astrīda Harbaceviča.

Gājiens vēl nav pieteikts Rīgas Domē, taču to paredzēts izdarīt jau tuvāko dienu laikā. Skolotāji gājienā plāno doties no LIZDA biroja Bruņinieku ielā līdz Ministru kabinetam, taču maršruts vēl tiek precizēts.

«Tas ir mūsu pirmais piegājiens. 4. aprīlī būs mūsu konference un tad, iespējams, arī streiks,» Harbaceviča sacīja.

Arodbiedrība plāno, ka protesta gājienā katrā no 33 rajoniem un pilsētām varētu doties aptuveni 150 cilvēku, līdz ar to kopumā akcijā varētu piedalīties 4000–5000 pedagogu.

«Gājienā iesim ar saukli, ka krīzes apstākļos gudra rīcība ir finansējuma palielinājums izglītībai un zinātnei, nevis finansējuma noņemšana,» arodbiedrības vadītāja pavēstīja.

Savukārt LIZDA rīkotajā konferencē 4. aprīlī plānots runāt par situāciju nozarē, ņemot vērā budžeta samazinājumu, vai ar šādu finansējumu vispār iespējams izdzīvot un attīstīties. Arodbiedrība ir sašutusi ne tikai par algu samazinājumu vairāk nekā 20% apmērā, bet arī par finansējuma samazinājumu izglītības un zinātnes attīstībai kopumā.

Jau vēstīts, ka kopumā atlīdzībai paredzētais finansējums (mērķdotācijas pašvaldībām) tiks samazināts par 34,5 miljoniem latu, bet programmām — par 12,25 miljoniem latu.

No jaunā mācību gada tiks slēgtas septiņas, bet reorganizētas 22 izglītības iestādes.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv