Ar helikopteru uz Rīgu transportē smagā stāvoklī esošu pacientu

Apollo
32 komentāri

Vakarnakt ar Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteru «Mi-17» no Liepājas uz ārstniecības iestādi Rīgā tika transportēts kāds smagā stāvoklī esošs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pacients.

Ar helikopteru uz Rīgu transportē smagā stāvoklī esošu pacientu

Foto: Edijs Pālens/LETA

Kā aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļā, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) palīdzību lūdza Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).

Pērn Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteri no reģioniem uz ārstniecības iestādēm Rīgā transportēja deviņus cietušos, apsekoja un veica helikopteru nosēšanās laukumu fotodokumentēšanu pie ārstniecības iestādēm Kurzemē, Vidzemē un Latgalē, kā arī rīkoja kopīgas mācības Liepājā, kurās Kurzemes brigāžu mediķi mācījās sniegt palīdzību cietušajiem lidojuma laikā glābšanas helikopterā.

LETA jau ziņoja, ka 26.februārī NBS komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube un NMPD direktora vietniece Ilze Binovska parakstīja vienošanos par abu dienestu sadarbību neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā ikdienā un ārkārtas situācijās.

Kā aģentūra LETA toreiz uzzināja AM, vienošanās paredz ciešākas starpinstitūciju sadarbības veidošanu vairākās jomās, tostarp informācijas apmaiņu, sadarbību militāro mācību laikā, kopīgu mācību organizēšanu, sadarbības algoritmu izstrādi rīcībai ikdienas un ārkārtas situācijās utt.

Pirmais abu institūciju sadarbības līgums tika noslēgts 1999.gadā, toreiz gan vēl ar Katastrofu medicīnas centru, kura funkcijas nesen ir pārņēmis NMPD.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv