Ar raksturu vien nepietika

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A apakšgrupas spēlē Latvijas basketbolisti «Arēnā Rīga» otrdienas vakarā ar 84:90 zaudēja Melnkalnes izlasei, taču izredzes tikt uz finālturnīru joprojām saglabājas.

Jānis Strēlnieks

Latvija un Melnkalne 84:90 (19:25, 40:47, 60:63). Kuksiks 22 (5/6 - 3p.), Strēlnieks 13 (9 atl.b., 5 rez. piesp.), Bērziņš 13 (2 bloki), Jurevičus 8, Freimanis 6, Grafs 5, Bankevics 4, Zaķis 4, Jeromanovs 3, Kalve 2, Bertāns 2, Šeļakovs 2; Dragičevičs 24, Pekovičs 16, Kuks 9 (6 rez. piesp.), Dasičs 9, Sehovičs 9.

Mača pirmās trīs minūtes (0:7) mudināja atcerēties par -30 zaudējumu Melnkalnē, taču tad latviešu basketbolistiem izdevās atrast veiksmi metienos, kad Kuksiks un Grafs ar tālmetieniem panāca 11:14. Turpinājumā atkal punkti nāca arvien grūtāk, kamēr aizsardzībā neizdevās tikt līdzi Melnkalnes komandas ātrajām piespēlēm. Tikai ceturtdaļas izskaņā pēc Jeromanova un Bērziņa trejačiem atkal izdevās nedaudz pietuvoties (19:25).

Otrās ceturtdaļas sākumā iniciatīvu Latvijas izlases uzbrukumā uzņēmās Jurevičus, pēc kura pieciem punktiem rezultāts kļuva 26:30. Taču turpinājumā Latvijas izlasei punkti nāca arvien grūtāk, bet Melnkalnes basketbolisti mūsējo aizsardzību sāka plosīt ar tālmetieniem (30:40). Šim Latvijas izlases modelim raksturīgi sekoja individuāls uzplaiksnījums - sešus punktus pēc kārtas guva Kuksiks (38:43), bet, sākoties puslaika pēdējai minūtei, Freimanis panāca 40:43.

Pirmajā puslaikā Latvijas basketbolisti realizēja septiņus no 12 izmestajiem trīspunktu metieniem (58,3%), taču sliktāk klājās no soda metienu līnijas - 5/10.

Trešo ceturtdaļu Melnkalnes komanda iesāka ar mērķtiecīgu spiedienu uz groza apakšu un diezgan ātri ieguva 13 punktu pārsvaru (42:55). Tomēr Latvijas basketbola «jaunā zelta roka» Kuksiks ar komandas biedru palīdzību atjaunoja mača intrigu (55:60). Pēc Bērziņa tālmetiena un Freimaņa diviem punktiem ātrajā uzbrukumā rezultāta starpība saruka vairs tikai līdz diviem punktiem (60:62), bet pirms pēdējās ceturtdaļas tablo vēstīja 60:63.

Izšķirošās desmitminūtes sākumā Bērziņš ar trejaci panāca neizšķirtu 63:63, taču tam sekoja «kritums» un melnkalnieši guva septiņus punktus pēc kārtas (63:70), bet ceturtdaļas vidū latviešiem jau atkal bija -10 (65:75). Atlikušajā laikā Latvijas izlasei izdevās radīt vēl vienu pavērsienu mačā, lai gan situācija šķita jau bezcerīga.

Pēc vairākiem pārkāpumiem un Melnkalnes basketbolistu kļūdām soda metienos 28 sekundes līdz cīņas beigām pēc Strēlnieka tālmetiena Latvijas komandai bija vairs tikai - 3 (84:87). Lai gan Kuks atkal trāpīja tikai vienu soda metienu, tomēr šoreiz uzbrukumā mūsējiem nepaveicās un bumba vairākkārt trāpīja pa stīpu līdz tā nonāca pie pretiniekiem.

Citā A apakšgrupas spēlē Itālijas valstsvienība izbraukumā šovakar ar 81:76 pieveica Izraēlas izlasi.

Apakšgrupas kopvērtējums:

1. Melnkalne   4 - 1
2. Izraēla        3 - 2
3. Latvija         2 - 3
4. Itālija          2 - 3
5. Somija         1 - 3

Nākamo maču Latvijas izlase aizvadīs piektdien, 20. augustā, kad viesos tiksies ar Itālijas valstsvienību, kuru Rīgā izdevās pieveikt ar 69:68.