Arābi būvē pilsētas

Apollo
0 komentāru

Pasaules naftas ieguves līderis — Sauda Arābija — vēlas pārspēt savus Tuvo Austrumu kaimiņus celtniecības apjomu ziņā, tāpēc dāsni investē attīstītāju projektos. Mēs jau stāstījām par kaimiņos esošās Kuveitas varas orgānu nodomiem ieguldīt 77 miljardus ASV dolāru jaunas pilsētas celtniecībā.

Arābi būvē pilsētas

Foto: www.varianti.lv

Oficiālā Rijāda uz to atbildējusi ar 80 miljardiem ASV dolāru. Tieši šāds ir aptuvenais līdzekļu apjoms, kas būs nepieciešams «Karaļa Abdulas ekonomiskās pilsētas» uzbūvēšanai. Jaunajai pilsētai jāatrodas uz ziemeļiem no pašreizējā valsts lietišķā centra — Džidas, un tā aizņems teritoriju 168 kvadrātkilometru platībā. Nākotnes pilsētas ģenerālplānu izstrādās pasaulslavenais birojs SOM, kas šīs tiesības ieguvis, uzvarot slēgtā konkursā.

Tikmēr kļuvis zināms, ka beļģu kompānija «Besix» izteikusi vēlēšanos kļūt par Sauda Arābijas projekta «Karalistes tornis» celtniecības darbu ģenerāluzņēmēju. Runa ir par debesskrāpi, kura augstums pārsniegs vienu kilometru. Iepriekš sakarā ar pasaules finanšu krīzi no līdzdalības šajā projektā atteicās lielākā amerikāņu inženieru un celtnieku kompānija «Bechtel», bet nedaudz vēlāk arī Dubaijas attīstītāju grupa «Emaar Properties». Taču beļģi izlēma riskēt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. oktobris

Vārda dienas

Airisa, Irīda, ĪrisaArisa, Iraisa, Irida, Irisa

Valūtu kursi

22.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv