Ardievas Mīļajam melim

Apollo
0 komentāru

«Sebronkul, tevis mums ļoti, ļoti pietrūks,» atvadoties no dižā amata brāļa, Latvijas Nacionālā teātra aktieru un darbinieku vārdā teica aktieris Uldis Dumpis. Piektdien pēdējo reizi uz skatuves bija Nacionālā teātra patriarhs, tautā mīlētais aktieris Kārlis Sebris, kurš dzīves 65 labākos gadus atvēlējis šai savai pirmajai un vienīgajai skatuvei.

Kārlis Sebris

Kārlis Sebris

Foto: AFI

Iespēju atvadīties no aizgājēja izmantoja daudzi – vairāki simti. Viņu vidū bija ne tikai rīdzinieki, bet arī attālus ceļus mērojuši aktiera talanta cienītāji. Zālē bija K. Sebra dzimtās puses Lejasciema pārstāvji un skolas gaitu vietas Cesvaines sērojošie. Arī Valsts prezidents Valdis Zatlers un Ministru prezidents Ivars Godmanis atvadījās no slavenā aktiera. K. Sebris bija partijas Latvijas ceļš goda biedrs, un vairāki viņa partijas biedri bija ieradušies Nacionālajā teātrī.

Skatuve lēnām pildījās ar ziediem un vainagiem. Tā bija pateicība lielajam aktierim un viņa talantam. «Tev bija ārkārtīgi daudzas lomas, un mūžam katru sāki no jauna,» atcerējās U. Dumpis. «Kārlis bija mazs bērns, kad piedzima Latvija, jaunības gados piedzīvoja karu. (..) Necik sen atpakaļ viņš zaudēja tuvo Nelliju, ar kuru allaž nāca uz teātri. Tevis mums pietrūks pirmizrādēs.»

Kārļa Sebra vārds ir iemūžināts Nacionālā teātra vēsturē arī kā apliecinājums labākajiem aktieriem. «Kamēr vien pastāvēs Nacionālais teātris, uzsākot jaunu sezonu, kāds no šā teātra aktieriem vilks pirkstā Kārļa Sebra gredzenu. Tu paliec kopā ar mums,» uzsvēra U. Dumpis.

Vietā, kur atrodas akmenī kalta Kārļa Sebra skulptūra Pirmajos Meža kapos, aktieri vakar guldīja zemes klēpī kopā ar mīļotās Nellijas pelniem. Taču Mīļais melis joprojām paliks starp mums – atmiņās, grāmatās un filmās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv