Ārējam izskatam attiecībās IR nozīme

Apollo
0 komentāru

Ja pārlieku kritiski vērtēsiet savu ķermeni, ja jums tas nepatiks, diezin vai gribēsiet, lai vēl kāds uz to skatās. Neapmierinātība iedragā pašapziņu, kļūst arvien grūtāk izveidot un saglabāt labas attiecības ar partneri. Tāpēc jācenšas par savu ķermeni neko negatīvu nedomāt. Pozitīva attieksme ļauj iztēloties sev vēlamo rezultātu. Muļķīgi ir samērot savu augumu ar plašsaziņas līdzekļu radīto ideālā auguma modeli, kādam atbilst tikai retais cilvēks. Tā vietā jākopj veselīgi ieradumi un jādomā pozitīvas domas.

Ārējam izskatam attiecībās IR nozīme

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

Ikviens no jums zina, cik ļoti pašapziņa cieš dienās, kad slikti izskatāties. To apstiprinājis arī psiholoģijas profesores Mariannas Lafransas pētījums.

«Neapmierinātība ar savu izskatu atstāj iespaidu uz cilvēka emocionālo stāvokli, iedragā pašapziņu, liek justies nedroši un pārāk paškritiski,» saka profesore Marianna Lafransa.
Pētījumā atklājies, ka neapmierinātība ar savu izskatu ietekmē arī vīriešus. Sievietes šādā situācijā izjūt neērtību, nedrošību, pašapziņas trūkumu un pat kaunu, savukārt  
vīrieši kļūst nervozi, nejūtas pārliecināti par sevi un nevēlas komunicēt ar apkārtējiem.

Psiholoģiskajā testā, kurā piedalījās dažādu tautību jaunieši, atklājās, ka jau doma vien par, piemēram, nesakoptiem matiem gan sievietēs, gan vīriešos rada nepilnvērtības izjūtu.
Profesore Lafransa turpina: «Ārējam izskatam nevajadzētu ietekmēt cilvēka pašcieņu, tomēr tā nav. Mūsu sabiedrībā izskats ietekmē gan pašsajūtu, gan spēju tikt galā ar ikdienas pienākumiem.»

Aptaujātie amerikāņi atzina, ka skaistiem cilvēkiem ir par 59% lielākas izredzes uz izdevušos laulību un par 48% vairāk iespēju izveidot veiksmīgu karjeru nekā pārējiem.

Bush, VVilliams, Lean and Anderson 2001

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv