Arī Daugavpils pusē milzīgs ledus sastrēgums; situācija kritiska

Apollo
25 komentāri

Daugavpils novada Nīcgales pagastā Daugavā izveidojies prāvs ledus sastrēgums, kura dēļ var applūst samērā plašas teritorijas, aģentūrai BNS pavēstīja Daugavpils novada pašvaldības novada domes izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts.

Arī Daugavpils pusē milzīgs ledus sastrēgums; situācija kritiska

Foto: Anita Pālena/LETA

«Tie vairs nav pali, tie ir plūdi,» paziņoja Aizbalts.

Viņš paskaidroja, ka ledus sastrēgums ir aptuveni sešus kilometrus garš un pa nakts laiku uz priekšu pavirzījies aptuveni vien par 1,5 kilometriem un pietuvojies Nīcgales saliņām, kas rada nopietnas bažas, ka sastrēgums salu dēļ vairs nevarēs kustēties uz priekšu.

Aizbalts arī bažījās, ka šogad plūdi varētu sasniegt astoņu metru robežu, pārspējot 2010.gada rekordu. Palieņu pļavu applūšana Daugavpils apkaimē sākas no sešiem metriem, bet kritiskā plūdu robeža pilsētā ir 7,5 metri. 2010.gada palu maksimālā atzīme Daugavpilī bija 7,73 metri.

Kopumā plūdu dēļ savos mājokļos ir iesprostoti vairāk nekā 100 cilvēki, bet plūdu riska zonā atrodas 122 mājas un vairāk nekā tūkstotis vasarnīcu, no kurām liela daļa jau ir applūdušas.

Plūdu laikā jau evakuēti vairāki cilvēki, tostarp divas ģimenes no Sventes un Kalkūnes pagastiem, kuri pašlaik mitinās pie radiem Daugavpilī.

Aizbalts arī norādīja, ka pašvaldība skolā ir sagatavojusi gultas vietas, kurās izmitināt evakuētos cilvēkus.

Jau vēstīts, ka lielākie pali līdz šim skāruši Lielupi un tās pietekas, kā arī Ogres lejteci

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv