Arī Krievija un Vācija spēlēs pusfinālā

Pasaules čempionātā ceturtdienas vakarā noskaidrojās vēl divi pusfinālisti, par kuriem kļuva Krievijas un Vācijas hokejisti.

Evgeny Malkin

Krievijas izlase ar 5:2 pārspēja Kanādas valstsvienību, tādejādi kaut nedaudz revanšējoties par sāpīgo neveiksmi Vankūveras olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā.

Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē Maksims Afinogenovs atklāja spēles rezultātu, bet otrā perioda 2. minūtē lielo skaitlisko vairākumu realizēja Pāvels Dacjuks. Otrās trešdaļas 18. minūtē vairākumu realizēja arī Jevgeņijs Malkins, bet trešā perioda 8. minūtē Sergejs Fjodorovs panāca 4:0. Atlikušajā laikā Džons Tavaress vienus vārtus atspēlēja, bet vairāk nekā trīs minūtes līdz cīņas beigām kanādieši nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un Malkins iemeta piekto ripu jau tukšos Kanādas izlases vārtos. Tomēr 14 sekundes līdz mača beigām Mets Dušeins guva vēl vienus vārtus Kanādas izlases labā.

Otrajā vakara ceturtdaļfināla mačā Vācijas izlase ar 1:0 dramatiskā cīņā pieveica Šveices hokejistus.

Vienīgos vārtus vāciešiem mača 31. minūtē guva Filips Gogulla, bet par spēles galveno varoni kļuva vārtsargs Deniss Endrass, kurš atvairīja 41 Šveices hokejistu metienu.

Jāpiebilst, ka jau pēc spēles beigām laukumā izcēlās kautiņš, pēc kura, visticamāk, tiks piešķirtas diskvalifikācijas.

Pusfinālā Krievijas izlase tiksies ar Vācijas hokejistiem, bet otrajā pusfinālā spēkosies Čehijas un Zviedrijas komandas.