Arī mājās pret Izraēlu bez variantiem

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A apakšgrupas spēlē Latvijas izlases basketbolisti šovakar «Arēnā Rīga»ar 56:92 zaudēja Izraēlas valstsvienībai.

Omri Casspi & Ronalds Zaķis

Latvija un Izraēla 56:92 (15:18, 26:54, 41:68). Šeļakovs 14 (6 atl.b.), Freimanis 12 (7 atl.b., 5 kļūdas), Kalve 7, Kuksiks 7, Jurevičus 5, Zaķis 5, Strēlnieks 3, Bērziņš 2, Bertāns 1; Pnini 14 (6 atl.b.), Blutentāls 12 (6 atl.b.), Kaspi 12, Elijahu 11 (6 atl.b.), Naimi 11.

Latvijas izlasei spēles sākums izdevās lielisks, jo pirmās ceturtdaļas vidū tablo vēstīja 15:7, bet pirmos 13 punktus divatā sameta Rihards Kuksiks un Andrejs Šeļakovs. Ceturtdaļas otrā puse mūsu basketbolistiem pagāja nesekmīgos uzbrukumos, bet Izraēlas izlase guva desmit bezatbildes punktus, tādejādi pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts bija 15:18.

Otrās ceturtdaļas sākumā izraēliešu diktētais spēles ritējums nemainījās - latvieši uzbrukumā bieži vien atdūrās pret Izraēlas komandas sedzēju veiklajām rokām, nospēlēja pārāk individuāli vai nespēja trāpīt tālmetienus (pirmajā puslaikā - 2/11). Tikmēr pašu aizsardzība ira pa visām vīlēm un izraēlieši guva punktus gandrīz no jebkuras vietas. Ceturtdaļas 4. minūtē Latvijas komandai bija -12 (19:31), 7. minūtē jau -22 (20:42), bet pēc pirmā puslaika -28 (26:54).

Otrajā puslaikā Latvijas izlasei izdevās sakārtot aizsardzību, taču saprotams, ka arī izraēlieši vairs nebija tik izsalkuši pēc punktiem. Lai gan pretinieku uzbrukuma izdevās piebremzēt, tomēr daudzās kļūdas un neprecizitāte metienos neļāva samazināt rezultāta starpību vai vismaz nodemonstrēt skatāmu basketbolu.

Citā šīs apakšgrupas spēlē Itālijas valstsvienība izbraukumā dramatiskā cīņā ar 85:83 tomēr uzvarēja Somijas basketbolistus.

A apakšgrupas tabula

1. Melnkalne     5 - 1
2. Izraēla          4 - 2
3. Itālija            4 - 3
4. Latvija         2 - 5
5. Somija           1 - 5

Kvalifikācijas turnīra pēdējo maču Latvijas basketbolisti aizvadīs svētdien, 29. augustā viesos pret Somijas izlasi, kas mājās tika pieveikta ar 87:67.