Arī precizētā PCTVL deklarācijā atklāj pārkāpumus

Apollo
0 komentāru

KNAB lūgs Valsts ieņēmumu dienestu (VID) izvērtēt iespēju organizāciju administratīvi sodīt par konstatētajiem pārkāpumiem.

Vienīgās PCTVL palikušās partijas "Līdztiesība" līdere Tatjana Ždanoka norādīja, ka par minēto KNAB konstatēto pārkāpumu nav informēta.

KNAB atklājis, ka apvienības pērn saņemto ziedojumu faktiskā kopsumma ir 279 076,5 lati, bet deklarācijā norādīti 253 197,5 lati, tādējādi apvienība nav uzrādījusi 25 879 latus saņemto ziedojumu.

PCTVL pēc KNAB lūguma iesniedza arī zvērināta revidenta atzinumu par deklarāciju. Zvērinātas revidentes Gintas Jaunzemes ziņojumā bija norādīts, ka "finanšu pārskati visos būtiskajos aspektos sniedz patiesu un skaidru priekšstatu". Tā kā jau iepriekš bija atklāti grāmatvedības pārkāpumi, KNAB revidentes ziņojumu uzskata par nepatiesu un nosūtījis izvērtēšanai Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas Ētikas komisijai.

KNAB jūlija sākumā jau konstatēja vairāk nekā 16 tūkstošu latu nesakritību PCTVL deklarācijā un iesniegtajos dokumentos, tāpēc politiskajai organizācijai bija jāsagatavo jauna ikgadējā finansiālās darbības deklarācija.

Ždanoka BNS toreiz izrādīja neizpratni par KNAB uzsākto pastiprināto apvienības pārbaudi un pauda pārliecību, ka tas saistīts ar politisko vēlmi apvienību likvidēt. "Tas, ka [iepriekš PCTVL pārstāvētās partijas Tautas saskaņas partijas līderis] Jānis Jurkāns šādu mērķi ir uzstādījis, jau sen ir skaidrs," iepriekš sacīja Ždanoka.

Šā gada februārī par izstāšanos no PCTVL paziņoja Tautas saskaņas partija, savukārt jūnijā par izstāšanos no apvienības paziņoja Latvijas Sociālistiskā partija, kas Uzņēmumu reģistrā vērsās ar lūgumu apvienību likvidēt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv