Arī tiesa neatļauj «Daugavas vanagu» gājienu 16. martā

Apollo
0 komentāru

Administratīvā rajona tiesa šodien noraidīja biedrības «Daugavas vanagi» pieteikumu, ar kuru tā bija apstrīdējusi pašvaldības atteikumu 16. martā rīkot gājienu cauri Vecrīgai uz Brīvības pieminekli.

Arī tiesa neatļauj «Daugavas vanagu» gājienu 16. martā

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Kā aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Evita Elliņa, pilns spriedums šajā lietā būs pieejams no 3. aprīļa.

«Daugavas vanagu» pārstāvis Jānis Atis Krūmiņš aģentūrai LETA pauda uzskatu, ka šis tiesas lēmums esot nepārdomāts. «Uzskatu, ka policijai tagad būs vēl grūtāk nekā tad, ja gājiens notiktu oficiāli. Tagad neapmierinātas grupiņas dosies nolikt ziedus pie pieminekļa, iespējams, arī vakarā, un ne es, ne kāds cits nevarēs cilvēkus kontrolēt un palīdzēt Drošības policijai,» sacīja Krūmiņš.

Krūmiņš uzsvēra, ka leģionāri noteikti iešot nolikt ziedus, neskatoties ne uz kādiem ierobežojumiem. «Kamēr vien runāsim latviski, tikmēr iesim likt ziedus, ir vai nav atļaujas,» sacīja Krūmiņš.

«Leģionāri ir cilvēki, kas darīja, ko varēja, savas valsts labā un nemuka slēpties mežos. Viņi izvēlējās mazāko no ļaunumiem un cīnījās pret iekārtu, kas radīja Baigo gadu,» skaidroja «Daugavas Vanagu» pārstāvis.

Kā ziņots, šodien pēc plkst. 15 būs pieejami arī saīsinātie spriedumi divās citās analogās lietās, kurās pašvaldības atteikumu 16. martā rīkot pasākumus pie Brīvības pieminekļa apstrīdējis Genādijs Kotovs un apvienība «Rodina».

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu pieteikumu izskatīšanas komisija 16. martā jebkādus pasākumus pie Brīvības pieminekļa aizliedza, ņemot vērā drošības struktūru ieteikumus.

Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja Rīgas pilsētas izpilddirektora Andra Grīnberga preses sekretārs Uģis Vidauskis, šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz likuma «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem» normām, kas liek ņemt vērā drošības struktūru ieteikumus un ļauj aizliegt pieteiktos pasākumus.

«Izpilddirektors nebūt nav priecīgs, ka bija jāaizliedz visi pasākumi, īpaši «Daugavas Vanagu» gājiens, bet konkrētā situācija valstī un šī nopietnā informācija no drošības iestādēm lika pieņemt šādu lēmumu,» sacīja Vidauskis.

Kā norādīja izpilddirektora pārstāvis, pasākuma norise pie Brīvības pieminekļa tagad ir drošības struktūru kompetencē — vai nu viņi visu teritoriju pie pieminekļa norobežos ar žogu, vai arī izvietos barjeras, kas novirzīs cilvēku plūsmas.

Savukārt pieteikumu iesniedzēji — gan «Daugavas vanagi», gan biedrība «Rodina» — jau sākotnēji solīja šo pašvaldības lēmumu apstrīdēt Administratīvajā tiesā.

Kā iepriekš norādīja «Daugavas vanagu» pārstāvis Jānis Atis Krūmiņš, šāds pašvaldības lēmums neko neatrisina. «Iešanu pie pieminekļa bez atļaujas mēs neorganizēsim, bet tā tāpat notiks,» sacīja Krūmiņš, piebilstot, ka viņš pieļauj, ka varētu notikt arī provokācijas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv