Arnolds Spekke «Latvijas vēsture»

Apollo
0 komentāru

Vēsturnieks, romāņu valodu filologs, tulkotājs un diplomāts Arnolds Spekke (1887–1972) ir vairāku grāmatu un publikāciju autors. Apgāds «Jumava» 2000. gadā atkārtoti izdeva viņa grāmatu «Atmiņu brīži».

Arnolds Spekke «Latvijas vēsture»

Šis darbs ir pirmais Latvijas vēstures plaša vēriena publicējums zinātniskā uztverē. A. Spekkes «Latvijas vēsture» (pirmoreiz izdota

Mag. hist. Andris Šnē:

Latviešu vēstures likteņgaitas A. Spekke saistīja ar teritorijas ģeopolitisko situāciju, uzsverot, ka «tāda ir dzīve tautu un impēriju krustceļos». Līdz ar to liela uzmanība pievērsta notikumiem attiecīgajos laikmetos kaimiņu zemēs, ieskicējot arī Eiropas vēstures norises.

 
1948. gadā Stokholmā) hronoloģiski aptver šīs teritorijas attīstību, sākot ar aizvēsturi un beidzot ar Otro pasaules karu. Tajā var mācīties pazīt latviešu tautas individualitāti, kas kopā ar zemes un tautas likteņiem ir iesaistīta lielajos politiskajos notikumos un attiecībās. Jautājumu skaidrošana, kā īsti latviešu tauta ir varējusi, neskatoties uz visām grūtībām, tomēr izturēt un pastāvēt laiku gaitā, dod tagadnes tumsībā drošību nākotnei.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

Zvaizgnes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk
30

2015. gada 30. janvāris

Vārda dienas

Valentīna, Tīna, PārslaVaļa, Valentīne, Valentine, Valentina, Valentija, Tina, Stīne, Stīna, Pārsliņa, Binnija, Binija, Biminita

Laika ziņas

Vairāk
Apmācies
Rīga pašreiz +1 ℃
Apmācies

Vējš: 4 m/s

Saule lec: 08:25
Saule riet: 16:47
Dienas ilgums: 8:22

Valūtu kursi

30.01.2015
Ienākt apollo.lv