Arodbiedrība: Opel» varētu slēgt pusi Vācijas rūpnīcu

Apollo
0 komentāru

ASV autobūves koncerns «General Motors» (GM) Vācijā varētu slēgt divas no četrām «Opel» rūpnīcām, ja Berlīne atteiksies piešķirt jau mēnešiem lūgto finanšu palīdzību, trešdien brīdināja arodbiedrības vadītājs Klauss Francs.

Arodbiedrība: Opel» varētu slēgt pusi Vācijas rūpnīcu

Foto: Reuters/«Scanpix»

«Ja tas [finansiālas atbalsts] tiks noraidīts, GM varētu īstenot restrukturizāciju pēc saviem nosacījumiem un mums būtu jāuztraucas par vismaz divu «Opel» rūpnīcu slēgšanu Vācijā,» norādīja Francs.

«Opel» Vācijas četrās rūpnīcās nodarbina aptuveni 25 000 cilvēku, kas ir puse no visiem kompānijas darbiniekiem Eiropā.

Autoražotāja preses pārstāvis pavēstīja, ka ir «pārliecināts par aizdevuma garantiju iegūšanu» no Vācijas valdības un patlaban nav paredzēti citi plāni kā tikai jau iepriekš paziņoto 8000 darba vietu likvidēšana.

GM Eiropas valstīm, kurās atrodas kompānijas rūpnīcas, lūdzis piešķirt 1,8 miljardus eiro (1,26 miljardus latu) valsts garantijās, lai spētu restrukturizēt «Opel».

Taču autoražotājs ir saskāries ar sīvu pretestību Vācijā, kurai lūgts atvēlēt vairāk nekā vienu miljardu eiro (702,8 miljonus latu) un kurā paredzēts likvidēt 3900 darba vietas.

Vācijas amatpersonas uzskata, ka GM ir spējīgs nepieciešamo finansēju nodrošināt pats.

Tajā pat laikā Francs norādīja, ka ASV valdība, kurai pieder vairākums GM akciju, «nav gatava maksāt par Eiropas darba vietām un «Opel» restrukturizēšanai piešķirt ASV nodokļu maksātāju naudu».

Kā ziņots, GM pērn novembra sākumā negaidīti pārsteidza Eiropas autorūpniecības sektoru, pavēstot, ka atceļ ilgi gaidīto plānu pārdot «Opel» konsorcijam, ko veidoja Kanādas auto detaļu ražotājs «Magna» un Krievijas banka «Sberbank».

Autoražotājs pavēstīja, ka valde ir nolēmusi saglabāt «Opel» un uzsākt tā restrukturizāciju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv