Arodbiedrība: «Rīgas satiksme» nelikumīgi atlaiž darbiniekus

Apollo
38 komentāri

Uzņēmums «Rīgas satiksme» (RS) pretlikumīgi, bez konsultācijām ar arodbiedrību, ir atlaidusi četrus darbiniekus, portālam «Apollo» pavēstīja arodbiedrība «Komercio Unio».

Arodbiedrība: «Rīgas satiksme» nelikumīgi atlaiž darbiniekus

Foto: Ieva Čīka/LETA

Atlaistie RS darbinieki darba uzteikšanas brīdī bija arodbiedrību biedri. Likums nosaka, ka pirms atlaišanas, darba devēja pienākums ir saņemt arodbiedrības piekrišanu darbinieka atbrīvošanai no darba. Savukārt no darbinieka ir jānoskaidro, kuru arodbiedrību biedrs viņš ir, paskaidrojot, ka šāda informācija ir nepieciešama, jo uzsākta darbinieka atlaišanas procedūra. Tomēr RS to nebija ievērojusi un, apejot likumu, par darbinieku plānoto atlaišanu informēja tikai «LABA» (Latvijas apvienoto biedru arodbiedrība).

«Komercio Unio» valdes priekšsēdētāja Ineta Muižniece norāda, ka šis gadījums ir «sakustinājis ledu» RS darbinieku vidū par LABA darbības principiem un veidiem, jo neilgi pēc tam «Komercio Unio» rindas ir papildinātas par vairāk kā 30 biedriem.

RS darbinieki uzsver, ka ir vīlušies arodbiedrībā, kura nespēj nodrošināt tās pamata funkciju – iestāties par saviem biedriem.

Atlaistie darbinieki par savu taisnību cīnīsies tiesā, savukārt «Komercio Unio» ir pieprasījusi no RS papildus informāciju un dokumentus, bet ir saņēmusi RS atbildi ar atteikumu informāciju un dokumentus iesniegt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv