Arodbiedrību protesti varētu notikt pēc 31. marta

Apollo
0 komentāru

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) sola atkal rīkot protesta akcijas, ja valdība nepildīs sociālo partneru — LBAS, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Pašvaldību savienības — prasības. Protesti varētu notikt pēc 31. marta, kad beidzas Valsts prezidenta Valda Zatlera izteiktā ultimāta Saeimai un valdībai prasību izpildes termiņš.

Pēteris Krīgers

Pēteris Krīgers

Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā «900 sekundes» arodbiedrību prezidents Pēteris Krīgers atgādināja, ka LBAS vienojusies par kopīgām prasībām ar pašvaldībām un darba devējiem. «Ir jāiet ar kopīgām prasībām,» sacīja Krīgers.

Viņš uzskata, valdības veiktie pasākumi ekonomikas stabilizācijai ir aplami. Nodokļi, pēc Krīgera vārdiem, Valsts kasē ieplūst aizvien mazāk, tāpēc esot «jāatgriežas pie vecās kārtības». LBAS vadītājs uzsvēra, ka krīze skārusi visas nozares, strauji pieaug bezdarbs un iedzīvotāji vēlas braukt strādāt uz ārzemēm. «Tad jau droši vien valdības sastādītais plāns ir savu sasniedzis,» ironizēja Krīgers.

Pēc viņa vārdiem, arodbiedrības visu laiku cer, ka valdība ieklausīsies arī citos. «Taču neviens neieklausās.»

Ja valdība nepildīs sociālo partneru prasības, LBAS rīkošot protesta akcijas. Krīgers atgādināja, ka «daudzas nevalstiskās organizācijas jau ir organizējušas šādas akcijas un turpina tās organizēt». Varētu notikt gan atsevišķu nozaru protesti, gan arodbiedrību kopīgās akcijas, stāstīja arodbiedrību prezidents.

Komentējot iespējamo protestu norises laiku, Krīgers minēja, ka tas varētu būt pēc 31. marta, kad beidzas Valsts prezidenta  izteiktā ultimāta Saeimai un valdībai prasību izpildes termiņš. «Konsultēsimies ar prezidentu par tālāku rīcību,» sacīja LBAS vadītājs.

Kā ziņots, 7. februārī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers parakstīja visu trīs organizāciju kopīgās prasības Ministru kabinetam ātrai, aktīvai un atbildīgai rīcībai ekonomiskās aktivitātes uzlabošanai un darba vietu saglabāšanai.

Norādot konkrētus termiņus katras prasības izpildei, LPS, LDDK un LBAS valdībai prasa samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) no 21% uz 19%, atjaunot samazināto PVN likmi tām nozarēm, kurām tā tika piemērota pirms 2009. gada janvāra, nosakot tām 10% likmi, samazināt darba devēja apmaksāto slimības dienu skaitu no 10 uz divām dienām, ziņo LETA.

Tiek prasīts neiejaukties nozaru ģenerālvienošanās un uzņēmumu darba koplīgumos, izstrādāt valsts programmu jaunu darba vietu radīšanai, nodokļu pamatnostādnes 2010.–2013. gadam saskaņot ar sociālajiem partneriem un LPS, nodrošināt finanšu instrumentus viena miljarda latu apjomā uzņēmējdarbībai gadā, prioritāri īstenojot valsts atbalstu ar valsts īpašumā esošo banku starpniecību u. c.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv