«Arsenal» ar 7:0 sagrauj «Everton»

Pagājušās sezonas čempionvienība Londonas «Arsenal» trešdien Anglijas futbola premjerlīgas mačā savā laukumā ar 7:0 (3:0) sagrāva «Everton». «Everton» vēsturē šis bija lielākais zaudējums premjerlīgā.

«Arsenal», kas šo sezonu noslēgs otrajā vietā aiz cita Londonas kluba «Chelsea», pirmspēdējās kārtas mačā vadībā izvirzījās jau astotajā minūtē, kad precīzs sitiens padevās Robinam van Persijam.

Jau trīs minūtes vēlāk Robērs Piress panāca 2:0, bet pirmā puslaika 37. minūtē Patriks Vjeirā panāca 3:0.

Otrā perioda piektajā minūtē savus otros vārtus mačā guva Piress, 69. minūtē brazīliešu pussargs Edu no 11 metru soda sitiena panāca 5:0, vēl pēc astoņām minūtēm 6:0 panāca Deniss Bergkamps, bet piecas minūtes pirms spēles beigām 7:0 nodrošināja Matjē Flaminī.

«Arsenal» vienu kārtu pirms čempionāta noslēguma ar 83 punktiem saglabā otro vietu, bet «Everton» kontā ir par 22 punktiem mazāk un ceturtā vieta premjerlīgas kopvērtējumā. Abas komandas šīs pozīcijas zaudēt vairs nevar.

Pēdējās kārtas mačā 15. maijā «Arsenal» viesos tiksies ar Birmingemas «City», bet «Everton» viesosies Boltonas «Wanderers» laukumā. Čempionu titulu nodrošinājusī «Chelsea» mērosies spēkiem ar Ņūkāslas «United», bet trešo vietu izcīnījusī Mančestras «United» spēlēs ar «Southampton».