Ārvalstu firmu plāni Latvijā būvēt cūku fermas lauksaimniekus neapdraud

Apollo
0 komentāru

Ārvalstu uzņēmēju ieceres Latvijā būvēt cūku fermas vietējos lauksaimniekus neapdraud, aģentūrai BNS atzina aptaujātie cūku audzētāji.

Ārvalstu firmu plāni Latvijā būvēt cūku fermas lauksaimniekus neapdraud

Foto: Scanpix/Reuters

Jauno fermu celtniecība neapdraud Latvijas lauksaimniekus, aģentūrai BNS norādīja Latvijas Cūku audzētāju asociācijas priekšsēdētājs Varis Sīmanis. Ja cūku audzēšanas kompleksi tiek celti, ievērojot visas likumu normas, nekādām pretenzijām pret tiem nevajadzētu rasties, viņš piebilda.

Komentējot pēdējo nedēļu protestus pret fermu celtniecību, Sīmanis paskaidroja, ka modernajās fermās ir smaku izolējoša sistēma, kas neļauj tai izplatīties tālāk. Tomēr cilvēki baidās, ka šādas sistēmas jaunajos kompleksos netiks ieviestas, tādēļ ceļ trauksim, viņš atzina.

Sīmanis klāstīja, ka vienīgās neērtības saistībā ar smakām apkārtnes iedzīvotājiem varētu rasties tad, ja kūtsmēslus izved uz laukiem.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "Baltijas bekons" direktors Dzintars Veide jauno cūku fermu celtniecības ieceres vērtēja pozitīvi, sakot, ka cilvēkiem nepieciešamas darba vietas, tāpēc būtu tikai labi, ja tās tiktu uzbūvētas.

Viņš atturējās no spriedumiem par to, cik lielā mērā jaunu fermu izveide varētu apdraudēt vietējos lauksaimniekus. Tā kā pēc cūkgaļas ir augsts pieprasījums Krievijā, būtisks apdraudējums nevarētu rasties, viņš prognozēja.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 25.februārī Kuldīgā notika pikets pret dāņu firmas "Latagro" cūku lielfermas būvēšanu Gudenieku pagastā. Pret šī uzņēmuma būvniecības iecerēm protestēt plāno arī Jelgavas novada Sesavas pagasta iedzīvotāji.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv