Arvien vairāk cilvēku vēlas pārdot savas nieres Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Klaiņojot pa interneta plašumiem, uzdūros sludinājumam, kurā izmisis ģimenes tēvs pārdod savu nieri, jo ģimenei nav ko ēst. Pēc šī sludinājuma izlasīšanas nevarēju palikt vienaldzīgs un tādēļ nolēmu par šo informēt arī citus.

Arvien vairāk cilvēku vēlas pārdot savas nieres 2 attēli Atvērt

Foto: ekrānuzņēmums

Intereses pēc vietnes «Zip.lv» meklētājā ievadīju vārdu «niere». Rezultāts mani pārsteidza vēl vairāk, jo bez iepriekš minētā sludinājuma tika atrasti vēl citi.

Ne tik sen medijos jau tika apskatīta līdzīga tēma. Secinājums bija tāds, ka orgānus nav iespējams pārdot, bet gan tikai novēlēt brivprātīgā ceļā, nesaņemot par to atlīdzību, tomēr izskatās, ka tas šo sludinājumu ievietotājiem ir paslīdējis garām. Tādēļ ,acīmredzot, šī tēma jāaktualizē tā pamatīgāk.

«Apollo» jau iepriekš vēstīja, kāda ir situācija ar šāda veida sludinājumiem. Valsts policijas pārstāve Linda Neimane-Zobena skaidroja: nekur nav rakstīts, ka aizliegts pirkt un pārdot orgānus. Par sludinājuma ievietošanu cilvēku sodīt nevar. Vienīgais, par ko varētu sodīt, ja transplantācija notiktu neoficiāli, proti, «pagrīdes apstākļos». Arī viņa minēja, ka internetā piedāvāt var daudz ko.

Likumā par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā minēts, ka audu un orgānu izņemšana no dzīva donora iespējama tikai ar viņa rakstveida piekrišanu, pieļaujot minimālu risku donora veselībai un informējot donoru par minētās iejaukšanās mērķi, raksturu, sekām un risku. No dzīva donora var ņemt tikai atjaunoties spējīgus audus. Izņēmuma gadījumos pieļaujama vienas nieres izņemšana transplantācijas nolūkam.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv