Arvien vairāk priekšroku dod sabiedriskajam transportam

Apollo
0 komentāru

Pēdējo mēnešu laikā arvien vairāk iedzīvotāju personīgo automašīnu atstāj garāžā un izvēlas vai nu braukt ar sabiedrisko transportu, vai arī iet kājām, liecina apdrošināšanas sabiedrības «Balta» un «Drošas braukšanas skolas» pētījuma rezultāti.

Pētījumā atklājies, ka 37% cilvēku pēdējos mēnešos izvēlas sabiedrisko transportu personīgā transporta vietā vai pārvietojas kājām. Savukārt 50% aptaujāto, kuriem ir zemi ienākumi, kā arī gados jauni cilvēki gada nogalē atteikušies no automašīnas kā pārvietošanās līdzekļa izmantošanas vispār.

Taupība novērojama arī braukšanas paradumos — 40% šoferu atzīst, ka kļuvuši piesardzīgāki un daudz vairāk ievēro drošas braukšanas pamatprincipus. Viņi norāda, ka ietur lielāku distanci un pastiprināti vēro notikumus uz ceļa, lai neizraisītu avārijas un izvairītos no liekiem izdevumiem, maksājot par savas vai cietušās puses automašīnas remontu. Vien desmitā daļa aptaujāto autovadītāju atzīst, ka braukšanas paradumus pēdējo mēnešu laikā nav mainījis.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas apkopotā informācija apliecina, ka pēdējo mēnešu laikā uzlabojusies situācija un ievērojami samazinājies avāriju skaits uz ceļiem. 2008. gada novembrī reģistrēti 3915 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem 2370 fiksēti Ceļu policijā, bet 1545 — saskaņotajos paziņojumos. Savukārt decembrī reģistrēti gandrīz par 300 negadījumiem mazāk: Ceļu policijā — 2267, bet saskaņotajos paziņojumos — 1352 negadījumi. Salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2007. gadā negadījumu skaits samazinājies par gandrīz 30%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv