Ārzemēs bez finanšu līdzekļiem

Apollo
0 komentāru

2004. gadā 81 Latvijas iedzīvotājs ārvalstīs palicis bez finanšu līdzekļiem un saņēmis finansiālu palīdzību no radiniekiem vai draugiem ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta starpniecību.

Latvijas valsts budžetā netiek paredzēti līdzekļi neatmaksājamas materiālās palīdzības sniegšanai personām, kuras ārvalstīs palikušas bez iztikas līdzekļiem. Ņemot vērā šādu situāciju, ir izstrādāta procedūra, kā risināt jautājumu par personas nodrošināšanu ar vajadzīgo naudas summu, lai tā varētu atgriezties Latvijā.

Latvijas fiziskajai personai, kura ārvalstīs palikusi bez iztikas līdzekļiem:

  1. Ir iespējams vērsties pēc palīdzības Latvijas pārstāvniecībā.
  2. Ar tās starpniecību sazināties ar saviem radiniekiem, draugiem vai paziņām Latvijā, lai viņi vajadzīgo naudas summu iemaksātu Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā (Rīgā, Elizabetes iela 57, tālrunis 7016364).
  3. Saņemot apstiprinājumu, ka Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā ir iemaksāta vajadzīgā naudas summa, konsulārā amatpersona no pārstāvniecības līdzekļiem izmaksā ekvivalentu naudas summu bez iztikas līdzekļiem palikušajai personai.
  4. Konsulārā departamenta dežurējošai amatpersonai naudu var iemaksāt arī brīvdienās un svētku dienās, iepriekš sazinoties pa mobilo tālruni 9287398.

Tāpat Latvijas iedzīvotāji var izmantot Latvijas Krājbankas un Latvijas Pasta piedāvāto «Western Union» pakalpojumu, lai nosūtītu naudu saviem tuviniekiem ārvalstīs.

Ārzemēs bez finanšu līdzekļiem

Foto: AFI

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv