Ārzemēs dzīvojošos tautiešus aicina pārcelties uz dzīvi Krievijā

Apollo
0 komentāru

Krievijas valsts programma, kas sniedz palīdzību ārzemēs dzīvojošo tautiešu labprātīgai pārbraukšanai uz dzīvi Krievijā, turpinās, liecina Krievijas vēstniecības Latvijā publicētie paziņojumi krievu valodā rakstošajā Latvijas presē.

Ārzemēs dzīvojošos tautiešus aicina pārcelties uz dzīvi Krievijā

Foto: Evija Trifanova/LETA

Ja Latvijā dzīvojošs Krievijas tautietis vēlas kļūt par minētās programmas dalībnieku, viņam jādodas uz Krievijas vēstniecības Federālā migrācijas dienesta biroju, kur viņam bez maksas tiks sniegta informācija par optimālāko pārcelšanās un darbā iekārtošanās variantu, kā arī tiks noformēta speciāla programmas dalībnieka apliecība.

«Lēmumu par dalību valsts programmā tautietis pieņem brīvprātīgi, un viņam ir tiesības izvēlēties dzīvošanas un darba vietu Krievijas teritorijā,» teikts vēstniecības paziņojumā, kurā gan arī minēti pašreiz prioritārie reģioni, uz kuriem pārcelties.

Tāpat programmas dalībniekiem un viņu ģimenes locekļiem ir tiesības iegūt valsts garantijas un sociālo atbalstu, tostarp kompensāciju par pārvākšanās izdevumiem un personīgo lietu transportēšanu, kā arī vienreizēju iekārtošanās pabalstu līdz 120 000 Krievijas rubļu (1884 lati) programmas dalībniekam un līdz 40 000 Krievijas rubļu (628 lati) katram ģimenes loceklim.

Dalība programmā dod tiesības tautietim un viņa ģimenes locekļiem, kas ir ārvalstu pilsoņi vai personas bez pilsonības, prioritāras tiesības saņemt īslaicīgās uzturēšanās atļauju dzīvošanai Krievijas teritorijā un noslēgumā arī Krievijas pilsonību.

Nepieciešamo informāciju par pārcelšanās jautājumiem iespējams iegūt, zvanot pa tālruni 67331965, kā arī vēstniecības mājaslapā www.latvia.mid.ru.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv