Ārzemju mākslas muzejā skatāma Giedrjus Jonaiša lidmodeļu izstāde

Apollo
0 komentāru

Līdz 1. februārim Ārzemju mākslas muzejā skatāma Giedrjus Jonaiša izstāda «Debesīm un tēvzemei».

Ārzemju mākslas muzejā skatāma Giedrjus Jonaiša lidmodeļu izstāde

Publicitātes foto

Lietuviešu mākslinieks Giedrjus Jonaitis dzimis 1963. gadā Salininkos, Viļņas rajonā. No 1975. līdz 1981.gadam mācījies M.K.Čurļoņa mākslas skolā Viļņā, no 1981. līdz 1987.gadam - Viļņas Mākslas institūtā. Kopš 1988. gada Giedrjus Jonaitis ir Viļņas mākslas akadēmijas Grafikas katedras pasniedzējs, no 1995. gada – docents. Lietuvas mākslinieku savienības biedrs.

Giedrjus Jonaitis strādā litogrāfijas, sausās adatas tehnikās, zīmē grāmatu ilustrācijas, veido asamblāžas un instalācijas. Giedrjus Jonaitis ir visu 1, 2, 10 un 500 Lietuvas litu banknošu izlaidumu, kā arī lielākās daļas 20 un 50 litu naudas zīmju izlaidumu dizaina autors. Mākslinieka personālizstādes ir notikušas Viļņā, Zalcburgā, Kanberā, Čikāgā. Viņš ir piedalījies starptautiskajās izstādēs, konkursos un radošajās darbnīcās Vācijā, Francijā, Zviedrijā, Polijā, Japānā, Krievijā, Urugvajā, ASV, Itālijā.

Izstādē «Debesīm un Tēvzemei» eksponēti dažādu lielumu un formu kara lidmašīnu modeļi, kas radīti pēc lidmašīnu fotogrāfijām un interpretēti, izmantojot asamblāžas tehniku. Visi darbi veidoti ar rokām – saskaņojot dažādus priekšmetus, slīpējot koka drumslas, savienojot visneiedomājamākās detaļas: vecu, masīvu durvju atslēgu, apzeltītu eņģelīša skulptūriņu; lapsu, kura noguldīta uz lidmašīnas priekšgala un izskatās tā, it kā lidotu cīņā ar neredzamiem ienaidniekiem. Ir apbrīnojama mākslinieka prasme, apvienot visdīvainākos objektus un rosināt tos izpausties vissarežģītākajās kombinācijās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv