Ārzemnieki izpērk Latvijas lauksaimniecības zemi

Apollo
0 komentāru

Latvijas zemnieki, lai izdzīvotu, šodien spiesti atbrīvoties no saviem zemes īpašumiem, vēsta laikraksts «Telegraf».

Ārzemnieki izpērk Latvijas lauksaimniecības zemi

jimmediaart, CC licence

«Interese par Latvijas lauksaimniecības zemi bijusi vienmēr, vienkārši pirms kāda laika strauji pieauga cenas, un šis apstāklis iezīmēja pauzi zemes gabalu pārdošanas procesā,» laikrakstam «Telegraf» pastāstījis investīciju baņķieris Ģirts Rungainis. Viņš norāda: ārvalstu investori uzskata, ka pienācis laiks, kad labus zemes gabalus var iegādāties par pieņemamām cenām.

Aktivitāti šajā tirgus segmentā izrādot dāņi, vācieši, kas daudzus zemes gabalus jau nopirkuši un turpina to darīt, jo viņiem ir resursi un savas valsts atbalsts. Ir tādas investoru grupas, kas izvēlas labākās zemes un atdod tās apstrādei zemniekiem no tās pašas Dānijas vai Vācijas.

Rungainis norādījis, ka šo valstu zemnieki saņem no savas valsts lielas subsīdijas, kas viņiem dod priekšroku attiecībā pret latviešu zemniekiem, tāpēc nav nekāds brīnums, ka ārvalstnieku interese par mūsu lauksaimniecības zemēm joprojām ir diezgan liela.

«Nav noslēpums, ka daudziem latviešu zemniekiem šodien jāpārdod sava zeme,» turpina Ģirts Rungainis. «Skandināvu bankas vairs nespēj turpināt to finansēšanu, daudzas zemnieku saimniecības nav spējīgas tikt galā ar esošajiem kredītiem, tāpēc risinājumu rod, pārdodot zemes gabalus. Ārzemniekiem savukārt ir iespēja nopirkt jau apstrādātu, labu zemi.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
17

2017. gada 17. oktobris

Vārda dienas

Karīna, Gaits, GaitisKārina, Kārija, Karīne, Karita, Karinē, Karine, Karina, Karija, Karens, Karena, Gaita

Valūtu kursi

17.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv