(AŠ)²: ienākumiem līdz minimālajai algai nedrīkst piemērot nodokļus

Apollo
0 komentāru

Iedzīvotājiem, kuri šobrīd atrodas visgrūtākajā situācijā, nepieciešams vislielākais atbalsts nodokļu atlaižu veidā. Ienākumus, kuri nepārsniedz valstī noteikto minimālo mēnešalgu, tai skaitā pensijas, nedrīkst aplikt ar iedzīvotāju ienākumu nodokli, - tā, tiekoties ar Zemgales iedzīvotājiem un uzņēmējiem, akcentēja Tautas partijas (TP) priekšsēdētājs Andris Šķēle un LPP/LC priekšsēdētājs Ainārs Šlesers.

(AŠ)²: ienākumiem līdz minimālajai algai nedrīkst piemērot nodokļus

Foto: R.Oliņš/Apollo

«Ir jāpalīdz tiem, kas šobrīd ir visgrūtākajā situācijā, dodot vislielākais atlaides iedzīvotājiem ar maziem ienākumiem. Par šo jautājumu jābūt plašai debatei,» norādīja Šķēle.

Šlesers uzsvēra, ka LPP/LC kopā ar TP ir gatavas strādāt nodokļu samazināšanas un investīciju piesaistes virzienā. Pieeju celt nodokļus, cerot, ka iedzīvotāji un uzņēmēji tos samaksās, LPP/LC līderis atzina par aplamu risinājumu valsts budžeta papildināšanai un Latvijas ekonomikas atveseļošanai. 

TP priekšsēdētājs, atbildot uz jautājumu par valdībā izskanējušām iecerēm ieviest progresīvo ienākuma nodokli, atzīmēja, ka šī diskusija jāsāk no otra gala, pirmāmkārtām, domājot par atbalstu iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem. «Mēģinājumi ieviest progresiju, apliekot ar lielāku nodokli ieņēmumus virs 300 latiem, ir zināmā mērā boļševiku ideoloģija – visus pielīdzināt vienādi zemā līmenī un padarīt vienādi nabagus,» uzskata Šķēle.

TP līderis uzskata, ka pareizais veids ir atbrīvot no iedzīvotāju ienākuma nodokļa ienākumus, tostarp pensijas, kas nepārsniedz minimālo mēnešalgu, lai iedzīvotāju rīcībā paliktu vairāk līdzekļu ikdienas vajadzībām. Ne mazāk svarīgi ir diskutēt par īpašām ienākuma nodokļa atlaidēm ģimenēm ar bērniem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv