Asinsdonoru centrā trūkst vairāku grupu asiņu

Apollo
12 komentāri

Ņemot vērā ārstniecības iestāžu lielo pieprasījumu pēc asins komponentiem, Valsts asinsdonoru centrā (VADC) trūkst vairāku grupu asiņu, portālu «Apollo» informēja VADC pārstāvis Rihards Veršiņins.

Asinsdonoru centrā trūkst vairāku grupu asiņu

Foto: AFP/Scanpix

Līdz kritiskai robežai ir sarucis O rēzus negatīvās asins grupas krājums, tāpat VADC nespēj pilnībā apmierināt slimnīcu pieprasījumu pēc A rēzus pozitīvās, B rēzus pozitīvās un AB rēzus pozitīvās grupas asinīm.

«Donoru atsaucība mums šobrīd ir ļoti nepieciešama, lai varētu nodrošināt ārstniecības iestādes ar visiem nepieciešamajiem asins komponentiem,» uzsver Donoru nodaļas vadītāja Tamāra Kļaveniece.

VADC mediķi atgādina, ka asins ziedošanai, līdzīgi kā citiem svarīgiem notikumiem, ir īpaši jāgatavojas. Lai asinis varētu tikt izmantotas pacientu ārstēšanai, donoriem asins ziedošanas un vismaz iepriekšējā dienā nedrīkst uzturā lietot treknus un neveselīgus produktus! No ēdienreizes līdz asins ziedošanai ir jāpaiet vismaz trim stundām. Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem daudz šķidruma: ūdeni, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas. Nedrīkst lietot enerģijas un alkoholiskos dzērienus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv