ASV aicina saraut diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju

Apollo
45 komentāri

ASV trešdien aicināja valstis, kurām joprojām ir diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju, saraut tās un atsaukt savus vēstniekus.

ASV aicina saraut diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju

EPA/Scanpix

(Papildināta ziņa.)

Kā preses brīfingā Vašingtonā norādīja Valsts departamenta preses sekretāre Hetere Nauerta, tādejādi tiks pastiprināts starptautiskais spiediens pret Ziemeļkoreju centienos panākt, ka tā izbeidz savu kodolprogrammu.

Valstu vidū, kurām joprojām ir diplomātiskās attiecības ar Ziemeļkoreju, ir Vācija, Lielbritānija un Zviedrija.

Nauerta aicināja diplomātiskās attiecības saraut visas valstis, bet konkrēti pieminēja Vāciju, kad kāds vācu žurnālists viņai uzdeva precizējošu jautājumu.

Problēmas, kas radušās Ziemeļkorejas kodolprogrammas dēļ, apdraud ne tikai ASV, bet visu pasauli, sacīja Nauerta, uzsverot, ka centieniem panākt, ka Phenjana atgriežas pie sarunu galda, nepieciešami lielāki pūliņi, konkrēti no Krievijas un Ķīnas puses.

Viņa atkārtoti noraidīja Ziemeļkorejas prasību, ka pamats sarunām par Phenjanas kodolprogrammas apturēšanu ir ASV solījums, ka tās izbeigs kopā ar Dienvidkoreju rīkot militāros manevrus.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs jau paudis negatīvu vērtējumu aicinājumam par diplomātisko saišu saraušanu.

«Mēs to vērtējam negatīvi,» žurnālistiem Minskā sacīja Lavrovs.

«Mēs vairākkārt esam uzsvēruši, ka sankciju spiediens būtībā ir izsmelts, un ir nepieciešams, lai visās rezolūcijās, ar kurām tika ieviestas sankcijas, noteikti būtu ietvertas prasības atjaunot politisko procesu, prasības atjaunot sarunas,» skaidroja ministrs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv