ASV armija sākusi apbūvi Kurzemes piekrastē

Apollo
0 komentāru

ASV armijas celtnieki Kurzemes piekrastē jau sākuši būvdarbus, tikmēr viens no viņiem Ventspilī jau paspējis iekulties nepatikšanās, ceturtdien vēsta «Neatkarīgā».

ASV armija sākusi apbūvi Kurzemes piekrastē

Foto: Reuters/Scanpix

Kāpu joslai Vārves pagastā jūnijā jāuzņem apmēram 100 militārie transportlīdzekļi, kas kopā ar karavīriem tiks desantēti no ASV jūras spēku kuģa. Militārajā operācijā Militārās mācības «BALTOPS» kopumā piedalīsies 12 valstis, taču Kurzemes piekrastē izcelsies tieši amerikāņi, un Latvijas militāristiem jāapgūst viņu sagaidīšanas prasme.

Būvlaukumā, kas atrodas bijušajā Padomju armijas šaušanas poligona teritorijā, notiek greiderēšana, tiek blietētas un līdzinātas šķembas. Šos darbus veic paši amerikāņi.

Laikraksts trešdien būvlaukumā novērojis, ka darbojas tikai viens ceļarullis maskēšanās krāsās un vairākums amerikāņu – aptuveni desmit – bija paņēmuši pīppauzi un kurināja ugunskuru

Lēnīgā strādāšana, visticamāk, saistīta ar faktu, ka kļūdaino aprēķinu dēļ aizkavējusies būvatļaujas saņemšana darbiem tieši kāpās, pieļauj laikraksts. Taču, kā apgalvo Nacionālo bruņoto spēku preses dienests, tagad visas formalitātes esot sakārtotas.

Būvlaukumā sastaptie amerikāņi par darbu runāt nav gribējuši, jo viņiem neesot tādu pilnvaru, taču izrādās, ka viens no viņiem Ventspilī paspējis pat iekulties nepatikšanās.

Ventspils pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Arājs laikrakstam apstiprinājis, ka policija vienu ASV militārpersonu aizturējusi. Tiklīdz noskaidrota tās personība un piederība sabiedroto spēkiem, tā nodota savai priekšniecībai. Policija arī saņēmusi rakstisku sūdzību par šo militārpersonu. Taču, ņemot vērā ASV vēlmi šo lietu nepubliskot, plašāka informācija par notikušo incidentu vai incidentiem netiek sniegta.

«Cilvēks neprot uzvesties,» komentējis Arājs Arī Nacionālie bruņotie spēki un Latvijas Aizsardzības ministrija ir informēta par notikušo, bet, tā kā incidents noticis ārpus dienesta vietas un darba laika, apstākļu noskaidrošana atstāta pašu amerikāņu ziņā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv