ASV klīnikas vadītājs par traģēdiju Stradiņos

Apollo
0 komentāru

Endokrinoloģijas klīnikas vadītājs Dalasā, ārsts Uģis Gruntmanis uzskata: ārsta uzdevums ir pateikt, ka pacientu nakts laikā neizrakstīs, ja viņu nevar droši nogādāt mājās.

ASV klīnikas vadītājs par traģēdiju Stradiņos

Foto: Reuters/Scanpix

Komentārā žurnālā «Ir» Gruntmanis norāda, ka nevēlas nevienu kritizēt par notikušo nelaimi Stradiņu slimnīcā, taču uzsver: jābūt skaidram, kā pacientu izrakstīšana no uzņemšanas nodaļas vai slimnīcas drīkst notikt nakts stundās un kā šim procesam jābūt sakārtotam un dokumentētam.

Gruntmanis norāda, ka ārsts nevar atcerēties katram slimniekam pajautāt, vai viņš spēs droši nokļūt mājās, tāpēc jautājumam - «vai pacientam ir transports nokļūšanai mājās?» - jābūt skaidri formulētam pacienta izrakstīšanas formā, kurā ir ieteikti medikamenti, izmeklējumi. Pacientam būtu jāparaksta šis dokuments.

Ārsts min ASV piemēru: pacientam, kuram nav radinieku vai transporta, ASV slimnīcās sociālais darbinieks iedod bezmaksas «vaučeri» autobusam dienas laikā vai taksometram naktī. Vēlāk par šo drošo ceļu uz mājām samaksā nodokļu maksātāji.

Arī Latvijā slimnīcas uzņemšanas nodaļā jābūt sociālajam darbiniekam, kas šo procesu koordinē.

Lasi vairāk: Stradiņa slimnīcas teritorijā mēnesi nogulējis fotogrāfa Lavrinoviča līķis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.09.2017
Ienākt apollo.lv