ASV mājā ietriecas pasažieru lidmašīna; 49 bojāgājušie

Apollo
0 komentāru

Dzīvojamās mājās Bufalo piepilsētā ASV ceturtdien nogāzusies pasažieru lidmašīna, kas uzliesmojusi, ziņo ASV mediji.

ASV mājā ietriecas pasažieru lidmašīna; 49 bojāgājušie

Foto: skanpix

Ņujorkas štata policijas pārstāve Rebeka Gibonsa pavēstīja, ka avārijā bojā gājuši visi 48 cilvēki, kas atradās lidmašīnā, un vismaz viens cilvēks uz zemes.

Divi cilvēki uz zemes guvuši vieglus ievainojumus un nogādāti slimnīcā.

Aviokompānijas «Continental Connection» lidmašīna bija ceļā no Ņuarkas Ņūdžersijā, un tā nogāzās desmit kilometrus pirms Bufalo lidostas Ņujorkas štatā.

Neskatoties uz centieniem, ugunsdzēsējiem neizdevās piekļūt liesmu pārņemtajam lidmašīnas vrakam, lai mēģinātu glābt pasažierus un apkalpes locekļus.

ASV Federālās aviācijas administrācija informēja, ka lidmašīnā atradās 44 pasažieri un četri apkalpes locekļi.

CNN demonstrētajos kadros redzams starp piepilsētas mājām degošs lidmašīnas vraks. Ugunsdzēsēji ar liesmām cīnījās vairākas stundas.

Vietējās amatpersonas vēsta, ka avārijā pilnībā iznīcināta viena māja, bet vēl divas ir bojātas. Piesardzības apsvērumu dēļ evakuēti aptuveni 20 apkārtējo māju iedzīvotāji.

Lidmašīnā avārijas brīdī atradās aptuveni 2,5 tonnas aviācijas degvielas, kas sadursmes brīdī eksplodēja, pārvēršot avārijas vietu ugunsbumbā.

Negadījuma aculiecinieks stāstīja, ka lidmašīna pārlidojusi tieši virs viņa automašīnas.

«Lidmašīna lidoja ar purngalu lejup. Tās kreisais spārns bija mazliet zemāks. Tā lidoja tiešā trajektorijā uz zemi,» stāstīja aculiecinieks.

Avārijas vietai tuvumā dzīvojošie iedzīvotāji stāstīja, ka vispirms dzirdējuši trieciena troksni, kam dažas sekundes vēlāk sekojis spēcīgs sprādziens un vairāki mazāki sprādzieni.

Avārijas iemesls pagaidām nav skaidrs. Negadījuma brīdī reģionā mazliet sniga slapjš sniegs, taču tie ir normāli laika apstākļi šim gadalaikam.

Divmotoru lidmašīna «Bombardier Q400» pirms nogāšanās nav pārraidījusi nekādus trauksmes signālus vai brīdinājusi par kādām problēmām, bet vienkārši pazuda no radaru ekrāniem.

Bufalo lidostas gaisa satiksmes kontrolieri izmisīgi centās sakontaktēties ar tuvojošās lidmašīnas pilotu, taču neviens no lidmašīnas neatbildēja.

Viens no kontrolieriem arī prasīja kādas citas tuvumā esošas lidmašīnas pilotam, vai tas neredz «Bombardier Q400» lidmašīnu. Pēc tam kontrolieris ziņoja policijai par no radariem pazudušo lidmašīnu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv