Atbalsta detālplānojumu piecu hektāru lielai teritorijai Rīgā

Apollo
0 komentāru

Sabiedriskās apspriešanas laikā rīdzinieki pauduši atbalstu izstrādātajam detālplānojumam piecu hektāru lielai teritorijai Pētersalas un Rūpniecības ielas rajonā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā.

Somas

Foto: Nauris Nagliņš/LETA

Teritorijas starp Rūpniecības ielu, Pētersalas ielu un Katrīnas ielu detālplānojuma 1.redakcijas sabiedriskās apspriešanas laikā ir saņemti 14 priekšlikumi.

11 atsauksmēs pausts atbalsts detālplānojumā piedāvātiem teritorijas attīstības risinājumiem, uzsverot, ka tiks sakārtos kvartāls un pilsētvide kopumā.

Pārējos priekšlikumos uzdoti jautājumi un piedāvāti dažādi risinājumi par piekļuves variantiem un malkas šķūnīšu nepieciešamību Rūpniecības ielas 35 nama pagalmā, par siltumapgādi, par lietus kanalizācijas jautājumu sakārtošanu un citi priekšlikumi.

Saņemtie priekšlikumi ir nodoti detālplānojuma izstrādātājam - SIA «Grupa 93» - izvērtēšanai.

Jau 2007.gadā starptautiskā arhitektu konkursā par labāko attīstības priekšlikumu šīs teritorijas attīstīšanā un apbūvē Rīgā, Pētersalas un Rūpniecības ielas krustojumā, tika atzīts vācu arhitektu biroja «Schaller Architekten» izstrādātais priekšlikums.

Kopš tā laika vairākas reizes mainījās teritorijas attīstītāji - arhitektu konkursu rīkoja SIA «RBSSKALS nekustamie īpašumi», kas 2007.gada nogalē mainīja īpašniekus un nosaukumu uz «FORA Development». Savukārt šogad par teritorijas attīstītāju un detālplānojuma pasūtītāju kļuva SIA «D.A.K. nami».

Kā ziņots, Pilsētas arhitekta kolēģija šo detālplānojumu atzina par labu un korektu. Arhitektu kolēģija atzina, ka izstrādātais detālplānojums ir labs, bet tajā esot maz kas palicis no vācu arhitektu izstrādātās vīzijas. Par to sarūgtinājumu pauda AS «RBSSKALS» padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns, norādot, ka neturpināt pēctecību esot slikta prakse.

Detālplānojumā paredzēts sakārtot Pētersalas un Rūpniecības ielas fronti, veidojot perimetrālu apbūvi, bet tālāk tiktu veidota brīvstāvoša apbūve.

Arhitekti atzinīgi vērtēja atteikšanos no vertikālajiem akcentiem. Tomēr detālplānojumā vēl uzmanība jāpievērš transporta organizācijai iekškvartālā un būvlaidei.

Teritoriju plānots attīstīt, ievērojot daudzfunkcionāla kvartāla apbūves principus. Plānotais apbūves apjoms ir aptuveni 60 000 kvadrātmetru, paredzot gan dzīvokļus, gan birojus, kā arī komerctelpas, viesnīcas, sporta un atpūtas būves.

Kā liecina «Firmas.lv» informācija, SIA «D.A.K. nami» gandrīz pilnībā pieder SIA «Rif Management», bet vienīgais uzņēmuma valdes loceklis ir Pēteris Grieze. Kompānijas reģistrētais pamatkapitāls ir 3,24 miljoni latu.

Savukārt SIA «Rif Management» pilnībā pieder advokātam Sandim Petrovičam.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
21

2017. gada 21. oktobris

Vārda dienas

Urzula, SeverīnsUršule, Uršula, Ursula, Taīda, Taisija, Taisa, Taida, Severjans, Severīna, Severins

Valūtu kursi

21.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv