Atentāta pret Jāni Pāvilu II rīkotājs vēlas sacerēt jaunu Bībeli

Apollo
0 komentāru

Mehmets Ali Agdža, kurš 1981. gadā mēģināja nogalināt pāvestu Jāni Pāvilu II, cer saņemt politisko patvērumu katoliskajā Horvātijā, lai tur nodotos jaunas Bībeles rakstīšanai, vēsta Horvātijas laikraksts «Vecernji List».

Atentāta pret Jāni Pāvilu II rīkotājs vēlas sacerēt jaunu Bībeli

Foto: Scanpix/Reuters

«Ja Horvātija man piešķirs politisko patvērumu, es ar prieku turp došos un dzīvošu,» teikts Agdžas paziņojumā, ko laikrakstam nosūtījuši viņa advokāti. «Horvātija ir katoliska valsts un es esmu katolis.» Gandrīz 90% no 4,4 miljoniem Horvātijas iedzīvotāju ir Romas katoļi.

«Esmu gatavs rakstīt jaunu Bībeli un izlabot kļūdas. Es vēlētos to darīt katoliskajā Horvātijā, jo Itālija un Spānija ir atteikušās piešķirt man patvērumu,» izdevums citē Agdžas vēstījumu. Horvātijas varasiestādes gan vēl nav komentējušas Agdžas izteikumus.

52 gadus vecais Agdža pēc teju 30 gadu ieslodzījuma šomēnes tika izlaists no apcietinājuma Turcijā. Viņš bija 23 gadus vecs bēdīgi slavenās galēji labējo organizācijas «Pelēkie vilki» kaujinieks un bēguļoja no Turcijas likumsargiem, kad 1981. gada 13. maijā viņš uzradās Romā Svētā Pētera laukumā un sāka šaut uz pāvestu, kurš atklātā automobilī devās uz audienci. Jānis Pāvils II guva nopietnus savainojumus vēderā, bet Agdža nākamos 19 gadus pavadīja cietumā Itālijā.

Pats Agdža apgalvoja, ka uzbrukums ir daļa no dievišķā plāna, tomēr ik pa laikam arī sniedza pretrunīgas liecības un mainīja versijas, liekot likumsargiem uzsākt arvien jaunas papildu izmeklēšanas. Apsūdzības, ka aiz uzbrukuma stāvētu Padomju Savienība vai Bulgārija, netika pierādītas.

2000. gadā Itālija apžēloja Agdžu un deportēja viņu uz Turciju, kur viņš tika notiesāts par vēl septiņdesmitajos gados pastrādātiem noziegumiem - prominenta žurnālista slepkavību, divām bruņotām laupīšanām, kā arī bēgšanu no cietuma.
 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv