Atkārtotas tehniskās ekspertīzes veikšanai sagruvušajā «Maximā» piesaistīs neatkarīgus ekspertus

Apollo
69 komentāri

Rīgas pilsētas būvvalde sākusi meklēt speciālistus neatkarīgas tehniskās ekspertīzes veikšanai sabrukušajā lielveikalā «Maxima» un tai līdzās esošajā daudzstāvu mājā, liecina paziņojums būvvaldes mājaslapā.

Atkārtotas tehniskās ekspertīzes veikšanai sagruvušajā «Maximā» piesaistīs neatkarīgus ekspertus

Foto: Evija Trifanova/LETA

Lai konstatētu katastrofas cēloņus, steidzami nepieciešams veikt neatkarīgu būvekspertīzi būvprojektam, objekta un būvlaukuma pārbaudi, būvniecībā izmantoto paņēmienu un materiālu pārbaudi, nepieciešamības gadījumā nodrošinot arī laboratoriskos izmeklējumus, teikts paziņojumā.

Sarunas par iespējamu ekspertu piesaistīšanu patlaban notiek ar trim uzņēmumiem - SIA «Tilbro», SIA «LBS-Konsultants» un SIA «VPM Latvia».

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs skaidroja, ka sabrukušās «Maximas» būvprojektam tiks veikta atkārtota tehniskā izpēte, pārbaudot aprēķinu precizitāti un pielietotos tehniskos risinājumus būvniecības ieceres īstenošanai. Lai iegūtu objektīvāku informāciju, būvvalde piesaistīs neatkarīgu ekspertu.

Pēc traģēdijas «Maximā» Rīgas pilsētas būvvalde šajā nedēļas nogalē veikusi ārpus kārtas pārbaudes visos «Re&Re» būvniecības objektos Rīgā, taču secinājumi varētu būt pieejami rīt no rīta.

Kā ziņots, Zolitūdē ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala «Maxima» drupās atrasti jau 54 bojāgājušie.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā «Reģi» notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv