Atklāj nelegālu kautuvi Seces pagastā

Apollo
76 komentāri

Veicot kontrolpirkumu un pārbaudi, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem atklājis nelegālu kautuvi Jaunjelgavas novada Seces pagasta «Stūrānos», portāls «Apollo» uzzināja PVD.

Atklāj nelegālu kautuvi Seces pagastā

Foto: PVD

Pārbaudē PVD konstatēja, ka saimniecība «Stūrāni», kas agrāk nodarbojās ar dzīvnieku kaušanu, ir atsākusi savu darbību – kauj cūkas un realizē gaļu, kurai netiek veikta pirmskaušanas apskate un pēckaušanas veterinārā ekspertīze.

Kā uzsver PVD, šāda gaļa ir potenciāli bīstama cilvēku veselībai un saskaņā ar normatīvajiem aktiem – nederīga pārtikai.

Pārbaudes laikā tika izņemts 121 kilograms sadalītas cūkgaļas.

PVD atgādina, ka mājas apstākļos kautu cūku gaļu drīkst lietot tikai pašpatēriņam un arī tad to ieteicams laboratoriski pārbaudīt uz trihinellu klātbūtni.

Tirgot drīkst tikai atzītā kautuvē kautu dzīvnieku gaļa, kam valsts pilnvarots veterinārārsts ir veicis pirmskaušanas apskati un pēckaušanas veterināro ekspertīzi.

Lai pasargātu sevi no dažādām saslimšanām, tai skaitā trihinelozes, kuru pārnēsā gan meža, gan mājas cūkas un kas ir ļoti bīstama cilvēku veselībai, PVD iesaka gaļu iegādāties legālā tirdzniecības vietā – veikalā vai tirgū. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv