Atklāj vienu no šogad lielākajām nelegālo cigarešu kravām

Apollo
0 komentāru

Tā, iespējams, saistīta ar Latgales reģiona organizētās noziedzības grupu darbībām. Atsavināto cigarešu un spirta melnā tirgus vērtība ir aptuveni 200 000 latu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā.

Kādā pamestā lauku saimniecības teritorijā Rīgas un Rēzeknes policisti atrada 4080 litrus spirta un 349 500 cigarešu "Prince" un "Prince Mild" paciņu.

Policijā atzina, ka pagaidām nenoskaidrotas personas cigarešu un spirta glabātuvi bija iekārtojušas kādā pamestā cūku fermā, bet dienā, kad fermu atklāja policisti, aiz tās stāvēja automašīna "VW Transporter", kurā bija liels daudzums plastmasa kannu. Tās bija pildītas ar caurspīdīgu šķidrumu, kas pēc smaržas atgādināja spirtu. Daļa tādu pašu kannu atradās pie fermas sienas novietotajā konteinerā.

Cigaretes glabājās divās saimniecības telpās. Tās bija bez Latvijas akcīzes markām. Uz vienām bija rakstīts, ka tās ražotas Dānijā, bet uz otrām visi uzraksti bija norvēģu valodā.

Kratīšanā zem cigarešu kastēm policijas darbinieki atrada un atsavināja arī demontētas iekārtas, kas paredzētas cigarešu ražošanai. Turklāt ēkā atradās arī cigarešu atgriezumi, dažādi poligrāfiski izstrādājumi un izejmateriāli cigarešu ražošanai.

Minētajā fermā tika glabātas arī vairāku veidu uzlīmes un etiķetes dažādām alkohola markām.

Policisti sacīja, ka šobrīd tiek noskaidrota cigarešu un alkohola izcelsme, kā arī demontēto cigarešu ražošanas iekārtu izcelsme.

Par lielo atklājumu ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 191.panta 2.daļas par tādu preču vai citu vērtību glabāšanu, pārvadāšanu pārsūtīšanu vai realizēšanu, kas Latvijā ievestas bez nepieciešamajiem dokumentiem, kuri apliecina šo vērtību likumīgu pārvietošanu pāri muitas robežai, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tas izdarīts lielā apmērā.

Par tādu noziedzīgu nodarījumu krimināllikumā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Veiksmīgo operāciju realizēja ONAP Latgales reģiona Organizētās noziedzības apkarošanas biroja darbinieki sadarbībā ar Rīgas un Rēzeknes policijas pārvalžu Kārtības policijas darbiniekiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv