Atklās grupu dzīvokli jauniešiem ar īpašām vajadzībām

Apollo
0 komentāru

Rīgā šodien  pēc remonta atklās grupu dzīvokli jauniešiem ar īpašām vajadzībām.

Atklās grupu dzīvokli jauniešiem ar īpašām vajadzībām

Foto: , crackers93, CC licence

Finansējums remontam tika savākts pērnā gada nogalē labdarības akcijā «Eņģeļi pār Latviju». Grupu dzīvokļa remontam un piemērošanai jauniešiem ar īpašām vajadzībām Latvijas iedzīvotāji saziedoja vairāk nekā 28 000 latu. Latvijas Samariešu apvienība un Samariešu organizācijas Brēmenē, Hamburgā un Ķelnē ieguldīja vēl 38 000 latu.

Rīgā pēdējos gados ir izveidoti pieci grupu dzīvokļi personām ar garīga rakstura traucējumiem, pērnajā gadā grupu dzīvokļa pakalpojumus saņēma 100 klientu. Viens no grupu dzīvokļa darbības mērķiem ir attīstīt klientu līdz līmenim, kad šis cilvēks var uzsākt patstāvīgu dzīvi.

Grupu dzīvokļa pakalpojumu speciālistu galvenie uzdevumi sniegt atbalstu un padomu, mācīt konkrētas sociālās prasmes, apkopot informāciju par klientu, sekmēt nodarbinātību un patstāvību orientēties savā sociālajā apkārtnē, palīdzēt plānot finanses, brīvo laiku, nepieciešamības gadījumā aprūpēt klientu.

Vairākumā gadījumu pārcelšanās uz grupu dzīvokli palīdz klientam kļūt daudz patstāvīgākam, stimulē vēlmi un gribu dzīvot pilnvērtīgi, attīsta spēju uzņemties atbildību par saviem lēmumiem un rīcību. Grupu dzīvoklis Maskavas ielā 221 darbojas kopš 2003.gada, un Labklājības departaments tajā apmaksā uzturēšanos astoņiem cilvēkiem. Pērnajā gadā patstāvīgu dzīvi pēc uzturēšanās grupu dzīvokļos sākuši 12 jaunieši.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
23

2017. gada 23. novembris

Vārda dienas

Zigfrīda, Zigrīda, ZigrīdsSigrija, Zigfrida, Zigda, Ziga, Zigrita, Zigrids, Zigrida, Zigra, Sigrūna, Sigrīda, Gunilla

Valūtu kursi

23.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv