Atklās piemiņas akmeni Pāvilostas novada nacionālajiem partizāniem

Apollo
0 komentāru

2012.gada 15.maijā plkst. 13 Cīravas Akmensraga meža iecirknī atklās piemiņas akmeni Pāvilostas novada nacionālajiem partizāniem. Tajā piedalīsies nacionālie partizāni, Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons Zemessardzes 1.novada zemessargi un komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts, 412.vienības jaunsargi, kapelāns Viesturs Kalniņš, Cīravas un Vērgales skolēni un visi, kam svarīgi pieminēt kritušos cīnītājus.

Piemiņas akmens nacionālajiem partizāniem pie Īles bunkura.

Piemiņas akmens nacionālajiem partizāniem pie Īles bunkura.

Publicitātes foto.

Pirms 66 gadiem šajā vietā, kā stāsta drūmo notikumu liecinieki, no čekistu lodēm krita daudzi nacionālie partizāni, bet zināmi tikai sešu nacionālo partizānu vārdi. Viņu vidū arī  Vijas Bičas tēvs un māte. Toreiz Vijai bija tikai divi gadiņi. Godinot savu vecāku piemiņu, Vija Biča piemiņas pasākumā tērpsies savas māmiņas tautastērpā.

Lai godinātu varonīgos nacionālos partizānus, pretošanās kustības dalībniekus un viņu atbalstītājus, saglabātu viņu piemiņu nākamajās paaudzēs un audzinātu jaunajā paaudzē mīlestību, cieņu un patriotisma jūtas pret savu valsti, Latvijas Nacionālo partizānu apvienība sadarbībā ar vietējām pašvaldībām jau izveidojusi vairāk kā 300 piemiņas vietu visā Latvijā.

Latvijas Nacionālo partizānu apvienības Liepājas nodaļas vadītāja Biruta Rodoviča ir pārliecināta: «Svarīgi ir turēt svētā piemiņā viņu ciešanas un sāpes, viņu izpostītās dzīves un sagandētos likteņus, lai nekad nekas tamlīdzīgs neatkārtotos, un tikpat svarīgi ar dvēseli sajust, ka viņi ir kopā ar mums mūsu baltās un nebaltās dienās, ka viņi dod mums spēku pārvarēt visas grūtības, viņu pārdzīvotais liek mums būt patiesiem un godīgiem»

Pulcēšanās Cīravas centrā pie veikala «TOP» plkst. 12:30

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

20.09.2017
Ienākt apollo.lv