Atklāta indīga dinozaura sugu

Apollo
0 komentāru

Paleontologi pirmo reizi atklājuši indīga dinozaura sugu. Zinātnieku raksts drīzumā parādīsies žurnālā «Proceedings of the National Academy», bet tā īss izklāsts publicēts Kanzasas universitātes, kuras līdzstrādnieki piedalījās pētījumos, preses relīzē. Jaunā, par Sinornithosaurus milleni nosauktā, suga izceļas ar salīdzinoši nelieliem izmēriem – zinātnieki uzskata, ka dinozauri bijuši mūsdienu tītara lielumā. Ķīnā atrasto atlieku vecums ir aptuveni 128 miljons gadu.

Atklāta indīga dinozaura sugu

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

Spalvām klātais dinozaurs bijis plēsoņa un medījis mazākus dzīvniekus. Atlieku analīze ļāva noskaidrot, ka jaunajai sugai, iespējams, bija virs augšējiem zobiem izvietoti indes dziedzeri. Bez tam, uz to, ka šis dinozaurs bijis indīgs norāda arī zobu izvietojums, kas ir analogs čūsku zobu izkārtojumam. Tajā skaitā, indes piegāde atgādina indeszobu piegādes sistēmu.
Pēc zinātnieku vārdiem, upuriem Sinornithosaurus milleni uzbrucis planējot no augšas. Pie kam, dinozaura inde, visticamāk, nebija nāvējoša – tā noveda upuri šoka stāvoklī, kas ļāva uzbrucējam mierīgi pabeigt iesākto. Pēc zinātnieku vārdiem, šo sugu var uzskatīt par indīgu putnu. Pagaidām biologiem indīgi putni nav pazīstami, kaut arī ir sugas, kurās ir toksiskas spalvas un āda.
 
Vairāk informācijas:  Kanzasas universitātes preses relīze - Venomous prehistoric 'raptor' discovered by research team from KU and China

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv